w

W Katowicach odbył się XI Panewnicki Bieg Dzika. Udział w wydarzeniu wzięło prawie 300 uczestników (dziennikzachodni.pl)

W niedzielę, 30 lipca 2023 roku, odbyła się siódma edycja XI Panewnickiego Biegu Dzika, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem – zgromadził prawie 300 uczestników. Oferujący sportową rywalizację i wspaniałe otoczenie lasów panewnickich bieg był nieodzownym elementem wakacyjnego kalendarza. Uczestnicy mogli wybierać spośród dwóch kategorii. Pierwszą był bieg, a drugą marsz Nordic Walking. Obie trasy liczyły 4.882 metry.

Słoneczna pogoda sprzyjała atmosferze biegu, dodając uroku rywalizacji. Uczestnicy cieszyli się przyjemnością z aktywności fizycznej, delektując się malowniczymi krajobrazami i świeżym powietrzem.

Zwycięzcy XI Panewnickiego Biegu Dzika

Zwycięzcą biegu został Rafał Urlik z Katowic, na drugim miejscu uplasował się Piotr Urlik, a trzecie miejsce zdobył Artur Ziarnik z Tychów. Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Malejka z Katowic, na drugim miejscu znalazła się Anna Krzywda, a trzecie miejsce zajęła Paulina Dorosławska z Rudy Śląskiej. Całkowita liczba sklasyfikowanych biegaczy wyniosła 177.

W marszu Nordic Walking najlepszym okazał się Adam Tkocz z Rudy Śląskiej, na drugim miejscu znalazł się Adam Pustułka, a trzecie miejsce należało do Pawła Holeckiego z Katowic. U kobiet zwyciężyła Ewa Wołkowicz z Radziszowa, która dodatkowo uplasowała się na trzecim miejscu w klasyfikacji open kobiet i mężczyzn. Na podium stanęły również Łucja Franciszczak z Bytomia oraz Iwona Kabała z Sosnowca. Łącznie w marszu Nordic Walking sklasyfikowano 110 uczestników.

Panewnicki Bieg Dzika został zorganizowany przez KS AZS AWF Katowice i Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, a wspierali go Urząd Miasta Katowice, Nadleśnictwo Katowice i Państwowa Straż Pożarna Katowice.

Kolejne edycje biegu w 2023 roku odbędą się w terminach: 20.08, 17.09, 15.10, 05.11 i 17.12.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Maruszyna na Podhalu nawiedzona przez trąbę powietrzną. Zerwany dach i interwencja straży pożarnej (zakopane.naszemiasto.pl)

Zbliża się spotkanie informacyjne w sprawie przebudowy ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki (gazetakrakowska.pl)