W rozruchu technologicznym Fabryki Wody, który trwa już ponad miesiąc, sprawdzany jest każdy fragment obiektu oraz zainstalowanych urządzeń, czasem nawet kilkakrotnie. Codzienne obchody techniczne odbywają się we wszystkich częściach Fabryki Wody, takich jak saunarium, strefy biurowe, edukatorium, strefy basenowe i podbasenium.
Testy szczelności kolejnych niecek basenowych trwają od kilku dni. Woda została już przepuszczona przez wiele basenów, w tym basen sportowy, brodzik, baseny barowe, a także wiele basenów wewnętrznych i zewnętrznych, w tym brodzik dziecięcy i wodny plac zabaw. Testy obejmują również zjeżdżalnie.
Woda dostarczana do niecek basenowych jest przesyłana przez skomplikowany system rur i przechodzi wieloetapowy proces uzdatniania, w tym koagulację, filtrację, podgrzewanie, korektę pH, dezynfekcję podchlorynem sodu oraz naświetlanie lampami UV. Codziennie filtrowana jest ogromna ilość wody, co daje niemal 70000 m3 na dobę. Cały proces nadzorują specjalistyczne urządzenia, zapewniając czystość i bezpieczeństwo wody basenowej.
W trakcie rozruchu przetestowano też elektrolizer – urządzenie do wytwarzania z soli podchlorynu sodu w procesie elektrolizy. Sprawność tego sprzętu jest kluczowa, ponieważ z 2 kg soli można wyprodukować około 1000 g aktywnego chloru. A przy normalnej eksploatacji roczne zużycie soli może wynieść około 40 ton.
Projekt Fabryki Wody znajduje się przy ulicy 1 Maja, a jego wykonawcą jest konsorcjum firm ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o. Koszt inwestycji to prawie 350 mln zł. Natomiast wyposażenie edukatorium o wartości prawie 26 mln zł zostało dostarczone przez MAE MULTIMEDIA ART. & EDUCATION SP. Z O.O.
Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!
super. akurat koniec lata!