w

Kryzys kolejowy w Lubuskiem: Samorządowcy i mieszkańcy oburzeni z powodu opóźnień i braku kursów (gazetalubuska.pl)

W Lubuskiem narasta niezadowolenie w związku z organizacją i realizacją połączeń regionalnych, co budzi emocje wśród samorządowców. Pociągi opóźniają się lub w ogóle nie kursują, prowadząc do frustracji mieszkańców.

Rada Miejska w Witnicy wyraziła swoje oburzenie w apelu skierowanym do Urzędu Marszałkowskiego, który jest odpowiedzialny za transport zbiorowy w regionie. Mieszkańcy czują się komunikacyjnie wykluczeni i oszukani, ponieważ mają trudności z dojazdem do pracy, a młodzież nie może regularnie uczestniczyć w zajęciach szkolnych.

Problem z połączeniami kolejowymi jest powszechny, nie tylko w Witnicy, i dotyczy nie tylko jednej grupy samorządowców. Prezydent Gorzowa, Jacek Wójcicki, oraz inni przedstawiciele samorządów alarmują, że brak efektywnych połączeń kolejowych wpływa negatywnie na rozwój społeczno-gospodarczy regionu.

Samorządowcy apelują o działania, które poprawią sytuację komunikacyjną w regionie. Przywołują także kwestię priorytetów inwestycyjnych, zaznaczając, że rozwój kolei powinien być priorytetem przed innymi środkami transportu, takimi jak połączenia lotnicze.

Krytycy zarzucają władzom województwa brak działania i skupianie się na promocji połączeń lotniczych, kosztem kolei. Samorządowcy obawiają się, że brak zaufania mieszkańców do połączeń kolejowych może doprowadzić do likwidacji linii kolejowych, z powodu braku rentowności.

Głównym problemem jest brak odpowiedniego taboru kolejowego, a 13 z 23 pociągów w regionie jest wyłączonych z użytku. Zarząd województwa próbuje przerzucić odpowiedzialność na Polregio, jednak problemem są też przeglądy taboru, za które odpowiedzialny jest Urząd Marszałkowski.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Zbliża się koniec budowy ogromnego parku wodnego „Fabryka Wody” w Szczecinie (investmap.pl)

Sprytna metoda na oszustwa online przyniosła obywatelowi Ukrainy 55 tys. zł zysku (www.lublin112.pl)