w

Zbiórka dla rodzin Kamińskiego i Wąsika. Internauci kpią z pomysłu: „Na mydełko FA”, „na zeszyt w kratkę”… (www.polsatnews.pl)

W internecie ruszyła zbiórka wspierająca rodziny Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Jednak komentarze, które można ujrzeć pod zebraną sumą, są w wielu przypadkach złośliwe i kpiące z obecnej sytuacji polityków. Internauci wpłacają symboliczne kwoty, pisząc: „na onuce do spacerniaka”, „na mydełko więzienne” itp.

Zbiórka uruchomiona po zatrzymaniu byłych szefów CBA zdobyła już kilkaset udostępnień.

Na platformie zrzutka.pl pojawiła się zbiórka „Wsparcie rodzin Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika”. Poseł PiS, Przemysław Czarnek zaznaczył, że celem zbiórki jest pomoc rodzinom zatrzymanych polityków. Organizatorzy planują gromadzić 32 tysięcy złotych każdego miesiąca – suma odpowiadająca dochodom polityków.

Organizatorzy zbiórki wyznaczyli cel finansowy, podkreślając, że dochody posłów to około 16 tysięcy złotych miesięcznie. W opisie zbiórki można dostrzec zdjęcie aresztu śledczego na Grochowie, a zaraz obok widnieją fotki skazanych polityków, a także hasło „Solidarni” (nawiązujące do logo NSZZ „Solidarność”).

Zbiórka zdobyła pewną popularność w mediach społecznościowych, licząc około 970 udostępnień i prawie 640 wspierających. Natomiast zebrana suma wynosi obecnie prawie 7900 zł.

Komentarze wpłacających są często ironiczne, a większość datków to kwoty symboliczne, aby tylko zamieścić komentarz. Dużo użytkowników wpłaca jedynie 1 zł, komentując wpłatę wpisami typu: „na zmarznięte wdowy”, „na kurs obsługi pieca grzewczego”, „na zeszyt w kratkę” itd. Aczkolwiek pojawiają się również większe wpłaty z wyrazami wsparcia dla polityków i ich rodzin.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

18 komentarzy

  1. Nie jestem fanatykiem PiSu natomiast odnoszę wrażenie ze platformiani ludzie którzy nie są zbytnio dopracowani intelektualnie nic innego nie potrafią jak tylko kpić…
    Pamiętam jak kpili z rozdawnictwa, Pamiętam jak kpili z zadłużania Państwa, teraz ich wódz robi to samo tylko z dużo większą siłą i slowem sie nie odzywają i to jest dowód kim ci ludzie są. Przecież to zazwyczaj boroki którzy nie potrafią zarobić więcej jak 5tys miesiecznie i ledwo koniec z końcem wierzą…

  2. Ja to czegoś nie rozumiem wała wykręcli dostali wyroki i trzeba ich ulaskawiac a zwykły człowiek jak by taki przekręt zrobił dostał by z 15lat i wszystko by mu zabrali, to grubo tak widze jest w jakim bagnie żyjemy, nazbierali by ludzie na marznąć zwierzęta w te porę roku a nie dla takich jak oni co mają po 5 domów i znajomości gdzie cała rodzina jest ustawiona

Prezydent Joe Biden o nowym rządzie w Polsce i sytuacji na Ukrainie (wiadomosci.wp.pl)

Oleśnica: Kierowca ciężarówki potrącił pieszego i odjechał. Ciało mężczyzny znaleziono w rowie (gazetawroclawska.pl)