w

Zapadł prawomocny wyrok ws. matki, która ze szczególnym okrucieństwem zabiła trzyletnią córeczkę (gloswielkopolski.pl)

Sąd Apelacyjny w Poznaniu ogłosił wyrok skazujący w sprawie matki oskarżonej o śmierć trzyletniej córki. Magdalena C. spędzi teraz dożywocie za kratkami. Wyrok jest prawomocny.

Magdalena C. została oskarżona o zabójstwo córki, do którego doszło 4 maja 2021 r. w Poznaniu. Kobieta zabiła dziewczynkę w mieszkaniu, dusząc ją i zadając trzy ciosy nożem w okolicach serca. Śledczy zarzucili jej działanie ze szczególnym okrucieństwem. Proces rozpoczął się w marcu 2022 roku, a sąd wyłączył jawność postępowania.

Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał Magdalenę C. na karę dożywotniego pozbawienia wolności za zabójstwo córki. Kobieta może ubiegać się o warunkowe zwolnienie przedterminowe po 50 latach. Według sędziego kobieta dobrze przemyślała i zaplanowała swoją zbrodnię, dlatego pozbawiono jej również praw publicznych na 10 lat.

Obrona złożyła apelację, wnioskując o uchylenie wyroku ze względu na niepoczytalność oskarżonej lub ewentualnie o zmianę wyroku z uwagi na ograniczoną poczytalność w momencie zdarzenia. Prokuratura z kolei domagała się utrzymania wyroku sądu I instancji. Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok skazujący na dożywotnie pozbawienie wolności i zezwolił na ubieganie się o wcześniejsze zwolnienie warunkowe po 50 latach.

Wyrok Sądu Apelacyjnego jest już prawomocny.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Polacy wyrzuceni z niemieckiego pociągu. 150 osób ugrzęzło na stacji w Görlitz (gazetawroclawska.pl)

Dostawca pizzy zatrzymany przez policję w Szczecinie. Rozwoził zamówienia, mając dwa promile (gs24.pl)