w

Zanieczyszczone jeziorko Słoneczne w Szczecinie otrzymało od mieszkańców nową nazwę – „Błociorko Słoneczne” (gs24.pl)

Jezioro Słoneczne, które mieści się przy ulicy Derdowskiego w szczecińskiej dzielnicy Gumieniec, uzyskało od mieszkańców nową nazwę „Błociorko Słoneczne”. Powodem jest fakt, że ostatnio zauważono na powierzchni zbiornika rdzawy nalot i martwe ryby. Widok ten wywołał niepokój wśród mieszkańców. Jezioro Słoneczne to popularne miejsce spacerowe, które dzisiaj jest obiektem narzekań ze względu na nieprzyjemny zapach i wygląd wody.

Woda w jeziorku przyjęła rdzawą barwę, a na powierzchni można dostrzec śnięte ryby, co jest powodem toksycznych zanieczyszczeń. Mieszkańcy zwrócili się o pomoc do Wód Polskich, które podjęły natychmiastowe działania, zamykając przepływ znajdujący się przy ul. Europejskiej.

Pracownicy Zarządu Zlewni i Nadzoru Wodnego oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska przybyli na miejsce zdarzenia, aby zbadać i zgromadzić próbki wody. Istnieje podejrzenie, że zanieczyszczenie jest wynikiem spływu toksycznych substancji z obszaru, gdzie miała miejsce akcja gaśnicza pożaru hali przemysłowej na ul. Spółdzielców w Mierzynie.

Ze względu na zanieczyszczenie wód Wierzbaka, Bukowej i jeziora Słonecznego nieznaną substancją, Dyrekcja Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie apeluje o zachowanie ostrożności i unikanie kontaktu z tymi wodami.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Jana Shostak nie pojawiła się na prezentacji listy kandydatów w Poznaniu. Aktywistkę zastąpiono manekinem (www.salon24.pl)

Koncert Skubasa na łące kwietnej na 5. piętrze CSK w Lublinie (kurierlubelski.pl)