w

Jana Shostak nie pojawiła się na prezentacji listy kandydatów w Poznaniu. Aktywistkę zastąpiono manekinem (www.salon24.pl)

Jana Shostak, polsko-białoruska aktywistka, wystartuje w wyborach do Sejmu z poznańskiej listy, na której zajęła 11. pozycję. Początkowo miała kandydować z 13. miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 24 (woj. podlaskie). Jednakże opcja ta została jej odebrana po tym, jak Shostak ukazała swoje kontrowersyjne stanowisko w sprawie aborcji. Zamiast tego, aktywistka wystartuje z 11. miejsca na liście Lewicy w Poznaniu.

Jana Shostak nie mogła pojawić się na prezentacji listy kandydatów w Poznaniu, ponieważ uczestniczyła w Kongresie Kobiet. Z tego względu zastąpiono ją manekinem ubranym w czerwono-białą sukienkę, która jest znakiem rozpoznawczym aktywistki.

Podczas prezentacji listy Lewicy w Poznaniu udział wzięli współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń oraz posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. Lista Lewicy w Poznaniu będzie obejmować równą reprezentację kobiet i mężczyzn, wśród których znajdują się osoby, młode, doświadczone, oraz pełne zaangażowania. Warto zaznaczyć, że najmłodsza kandydatka na poznańskiej liście to 21-letnia Emilia Majeryk, która zajmuje miejsce 8.

W poprzednich wyborach parlamentarnych Lewica zdobyła 2 z 10 mandatów poselskich w okręgu obejmującym Poznań i powiat poznański. W tych wyborach liderką listy Lewicy w Poznaniu będzie Katarzyna Ueberhan, a z drugiego miejsca wystartuje Katarzyna Kretkowska. Lista zawiera również znane nazwiska, takie jak Dawid Majewski i Dawid Murawa. Robert Biedroń podkreślił, że lista Lewicy w Poznaniu będzie zrównoważona pod względem płci i doświadczenia.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Prace w kłodzkim parku św. Wojciecha odsłoniły ponad 600 grobów żołnierzy niemieckich (gazetawroclawska.pl)

Zanieczyszczone jeziorko Słoneczne w Szczecinie otrzymało od mieszkańców nową nazwę – „Błociorko Słoneczne” (gs24.pl)