w

Zamknięcie dojazdu do Kuźnic opóźnione. Droga zostanie wyłączona z użytku 11 września (zakopane.naszemiasto.pl)

Planowana jest zmiana terminu zamknięcia drogi dojazdowej do zakopiańskich Kuźnic. Wykonawca remontu ogłosił, że dojazd i tymczasowy plac postojowy zostaną zamknięte z dniem 11 września (od poniedziałku).

Zmiana organizacji ruchu planowana jest ze względu na prace przy budowie nowego placu, który mieści się w centrum Kuźnic, a także drogi dojazdowej do tej części miasta. Prace trwają już od kilku miesięcy. Jak wiadomo, w okresie letnim otwarto dojazd dla busów i taksówek do tymczasowego placu postojowego przy pomniku Prometeusza Rozstrzelanego. Niestety, wykonawca już wcześniej zapowiadał zamknięcie tego dojazdu po zakończeniu wakacji.

Jak poinformował Łukasz Kiernia, przedstawiciel głównego wykonawcy remontu Kuźnic, zamknięcie dojazdu i placu postojowego planowane jest na poniedziałek, 11 września. Dojazd zostanie zamknięty od skrzyżowania z ulicą Karłowicza, a przystanek końcowy dla przewoźników turystów zostanie przeniesiony na skrzyżowanie ulicy Przewodników Tatrzańskich i ul. Karłowicza.

Po zamknięciu dojazdu firma przystąpi do układania kolejnej warstwy konstrukcyjnej na drodze dojazdowej i prac brukarskich. Po zakończeniu prac przy samym placu w Kuźnicach zostanie ułożona na drodze ostatnia warstwa bitumiczna asfaltu. Budowa dwupoziomowego centrum przesiadkowego jest już zaawansowana, a prace mają zakończyć się w listopadzie.

Konstrukcja żelbetowego centrum przesiadkowego jest już niemal gotowa. Betonowanie pomostu dojazdowego na górną płytę placu oraz do budynków w Kuźnicach planowane jest na trzeci tydzień września. Natomiast roboty żelbetowe powinny zakończyć się w trzecim lub czwartym tygodniu września. Następnie rozpoczną się prace brukarskie i wykończeniowe.

Po zakończeniu remontu do Kuźnic kursować będzie autobus miejski. Jest to nowa linia, która doprowadzi też turystów na górskie szlaki. Podziemne centrum przesiadkowe będzie wyposażone w perony do obsługiwania pasażerów pod ziemią, a na górnej płycie placu będą schody i winda do podziemnych peronów. Ponadto, na placu pojawi się także pomnik Kurierów Tatrzańskich.

Całkowity koszt przebudowy Kuźnic to ponad 21 mln zł, z czego Zakopane otrzymało dofinansowanie w wysokości ponad 15 mln zł.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Marszałek Stawiarski wręczył nagrody artystom z Lubelszczyzny. Krzysztof Cugowski z odznaką honorową (kurierlubelski.pl)

Politycy Koalicji Obywatelskiej rzucają premierowi Morawieckiemu wezwanie do udziału w debacie (dziennikzachodni.pl)