w

Politycy Koalicji Obywatelskiej rzucają premierowi Morawieckiemu wezwanie do udziału w debacie (dziennikzachodni.pl)

W piątek (1 września) doszło do spotkania polityków Koalicji Obywatelskiej, którzy zgromadzili się pod Śląskim Urzędem Wojewódzkim, aby skomentować start Mateusza Morawieckiego w okręgu wyborczym nr 31. Przedstawiciele KO zaapelowali też o udział premiera w debacie.

Grupa kandydatów i kandydatek do Sejmu z Koalicji Obywatelskiej, na czele z Borysem Budką i Wojciechem Saługą, spotkała się w Katowicach. Kandydaci chcieli przypomnieć, że przez ostatnie cztery lata nie doszło do żadnych debat z premierem Mateuszem Morawieckim.

Borys Budka wskazał na niespełnione obietnice i brak funduszy europejskich, podkreślając, że są to główne zarzuty wobec premiera Morawieckiego. Za przykład wziął zarządzanie Stadionem Śląskim i Muzeum Śląskim, podjęcie decyzji o likwidacji górnictwa i wycinki 300ha lasów pod fabrykę motoryzacyjną.

Na co wskazują kandydaci do Sejmu z Koalicji Obywatelskiej

Monika Rosa nawoływała, że przyszłością Polski są m.in. prawa kobiet do decydowania o sobie, a także uznanie Ślązaków za mniejszość etniczną. Kandydatka wspominała również o konieczności notyfikacji umowy społecznej i dofinansowania szpitali.

Tomasz Słupik zwrócił uwagę na kryzys górnictwa i potrzebę transformacji społecznej na Śląsku. Przypomniał też o porzuconym pomyśle na stworzenie Śląskiego Centrum Nauki i stwierdził, że ostatnie cztery lata poszły na marne. Ewa Kołodziej mówiła o problemach w polskiej edukacji, zwracając uwagę na potrzebę wsparcia psychiatrii dziecięcej i psychologów w szkołach.

Zbyszek Zaborowski omawiał wyzwania transformacji energetycznej i sprzeciwiał się likwidacji kopalń. Wspomniał również o sytuacji w przemyśle zbrojeniowym na Śląsku. Barbara Wnęk-Gabor podkreśliła rolę samorządowców, a Artur Wieczorek mówił o potrzebie termomodernizacji i inwestycji w fotowoltaikę.

Wiceprzewodniczący PO zadeklarował dążenie do uzyskania reparacji wojennych od Niemiec, krytykując brak działań premiera w tej sprawie. Jednocześnie zobowiązał się do kontynuacji działań na rzecz Polski.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

Zamknięcie dojazdu do Kuźnic opóźnione. Droga zostanie wyłączona z użytku 11 września (zakopane.naszemiasto.pl)

Czy Rynek Główny w Krakowie wzbogaci się o nowe drzewa? Urzędnicy czekają na decyzję konserwatora zabytków (gazetakrakowska.pl)