w

Zabytkowa willa przy ul. Wawrzyniaka w Szczecinie przejdzie gruntowny remont (gs24.pl)

Prace remontowe zabytkowej willi przy ul. Wawrzyniaka w Szczecinie jednak nie rozpoczną się w najbliższym czasie. Przetarg na roboty budowlane zostanie ogłoszony dopiero po uzyskaniu wszystkich niezbędnych dokumentów i pozwoleń. Aktualnie zakończono przetarg na uzupełnienie dokumentacji.

Willa z XIX wieku, która mieści się na skrzyżowaniu ul. Wawrzyniaka i Królowej Korony Polskiej, przejdzie drobiazgowy remont w ramach programu odbudowy zabytków w Szczecinie. Projekt zakłada przywrócenie budynkowi dawnej świetności poprzez „pilne prace ratunkowe”.

Prace obejmą m.in. wymianę pokrycia dachowego, renowację elewacji, naprawę schodów zewnętrznych oraz odnowienie zegara z motywem bazyliszka. Będą realizowane we współpracy z Zachodniopomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Przetarg na roboty budowlane zostanie ogłoszony po uzyskaniu wszystkich dokumentów i pozwoleń. Natomiast okres prac szacowany jest na 300 dni od podpisania umowy z wykonawcą.

Całkowity koszt remontu nie jest jeszcze znany, ale miasto przeznaczyło już na ten cel prawie 3,6 mln zł.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Ktoś wypróżnia się w windzie na os. Wichrowe Wzgórze. Mieszkańcy narzekają na fekalia od dwóch lat (gloswielkopolski.pl)

Pijany Ukrainiec oddał mocz na dokumentację kilkuset pacjentów w zielonogórskim szpitalu (poscigi.pl)