w

Zabrał dzieci w góry, teraz może stanąć przed sądem (zakopane.naszemiasto.pl)

Cała sprawa dotyczy sytuacji z wtorku 25 kwietnia. Otóż jak się okazało, ojciec zabrał swoje dwie małe córki (7 i 9 lat) w wysokie partie gór. W momencie gdy utknęli w wysokim śniegu i nie byli w stanie się wydostać, mężczyzna wezwał ochotników z TOPR-u. Cała akcja miała miejsce w bardzo trudnych meteorologicznie warunkach. 

Choć zastano dzieci bardzo przemoczone i zmęczone, to na szczęście całej trójce nic się nie stało. Ratownicy przetransportowali ich do schroniska. Biorąc jednak pod uwagę wszelkie okoliczności, wezwana została również zakopiańska policja. Mają oni ustalić, czy zachowanie mężczyzny nie naraziło zdrowia i życia znajdujących się pod jego opieka dzieci. Zabrał je  on bowiem w góry w bardzo wysokie partie, mimo alarmowania o trudnej sytuacji pogodowej w górach przez odpowiednie służby oraz mimo drugiego stopnia zagrożenia lawinowego. Za narażanie zdrowia lub życia osób znajdujących się pod opieką, grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Kacper Płażyński zarzuca władzom miasta korupcję (dziennikbaltycki.pl)

Złodziej poszukiwany przez policję (katowice.naszemiasto.pl)