w

Zabójstwo w Katowicach. 47-latek zadźgał nożem swojego 55-letniego współlokatora (katowice.naszemiasto.pl)

Do śmiertelnej tragedii doszło w Katowicach, gdzie funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o zabicie swojego współlokatora. Mężczyźni od jakiegoś czasu zamieszkiwali ten sam lokal, aż do dnia, w którym wybuchła między nimi awantura. W wyniku kłótni 47-latek zabił swojego 55-letniego kolegę. Został już ujęty przez policję i osadzony w areszcie tymczasowym na trzy miesiące.

Makabryczna sytuacja miała miejsce w Katowicach, gdzie w wyniku kłótni współlokatorów 47-letni mężczyzna ugodził nożem w klatkę piersiową swojego 55-letniego znajomego, co zakończyło się jego śmiercią. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji, którzy zastali podejrzanego w mieszkaniu zaraz po dokonaniu zabójstwa. Mężczyźni od kilku miesięcy mieszkali w jednym lokalu.

Podejrzany o zabójstwo miał 2,5 promila alkoholu we krwi

Jak poinformowała podkom. Agnieszka Żyłka, oficer prasowy z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, w kwestii 55-letniego poszkodowanego błyskawicznie podjęto próby reanimacji. Niestety mężczyzna zmarł na miejscu z powodu poniesionych obrażeń. 47-latek został zatrzymany i przebadany alkomatem, który wykazał 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Podejrzany trafił już do policyjnego aresztu.

Prokuratura Rejonowa Katowice Wschód przedstawiła mężczyźnie zarzut zabójstwa. Ponadto, na wniosek prokuratury sąd umieścił podejrzanego w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy. Jeżeli otrzyma pełny wyrok kary, 47-latek zostanie skazany na dożywotni pobyt w więzieniu – dodała podkom. Agnieszka Żyłka.

Na miejscu tragedii pracowali funkcjonariusze policji, grupa dochodzeniowo-śledcza i technicy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Wschód.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Możliwy remont ul. Zakopiańskiej w Rabce-Zdroju dzięki pozytywnej opinii geologów (zakopane.naszemiasto.pl)

Odbudowa muru przeciwpowodziowego przy moście Dębnickim po tragicznym wypadku samochodowym (gazetakrakowska.pl)