w

Zabił ojca siekierą i próbował zabić brata. Został zatrzymany niedaleko Kowanowa (www.rmf24.pl)

Zatrzymano 40-letniego Zbigniewa B., który został oskarżony o zabójstwo ojca i próbę zabójstwa brata. Wydarzenie miało miejsce w ich rodzinnej posiadłości w Kowanowie (woj. zachodniopomorskie). Prokuratura ma zamiar wystąpić o tymczasowy areszt dla podejrzanego, któremu może grozić nawet dożywotnie więzienie.

Jak informuje Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, dochodzenie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Białogardzie. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że w chwili tragicznego incydentu w domu przebywali ojciec i dwaj synowie.

Zbigniew B. zaatakował swojego brata Szymona (47 lat), zadając mu poważne rany w różnych częściach ciała, w tym rany głowy, co spowodowało, że stracił przytomność. A chwilę potem zaatakował swojego 77-letniego ojca Zdzisława, używając siekiery. Senior zmarł w wyniku ciężkich obrażeń.

Po popełnieniu zbrodni Zbigniew B. uciekł z miejsca zdarzenia. Kiedy ranny brat odzyskał przytomność, powiadomił policję. Pościg za zbrodniarzem rozpoczął się wczesnym rankiem w czwartek. W rezultacie Zbigniew B. Został aresztowany niedaleko Kowanowa. Według ustaleń prokuratury mężczyzna miał wcześniejsze problemy z nadużywaniem alkoholu i narkotyków. Jednak policja podaje, że w chwili zatrzymania był trzeźwy.

Zbigniew B. może trafić do zakładu karnego nawet na całe życie. Prokuratura zamierza też wystąpić do sądu o tymczasowe aresztowanie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Ruszył proces Białorusina Aliaksandra S. Oskarżony nie czuje się winny z powodu zabicia 27-letniej Aleksandry L. (www.fakt.pl)

Nocny pożar w zielonogórskim szpitalu. Spowodował go bezdomny mieszkający w piwnicy (www.se.pl)