w

Ruszył proces Białorusina Aliaksandra S. Oskarżony nie czuje się winny z powodu zabicia 27-letniej Aleksandry L. (www.fakt.pl)

Na sali sądowej ruszył proces Aliaksandra S., kierowcy ubera, który stoi w obliczu zarzutów dotyczących tragicznego wypadku. Podczas tego tragicznego zdarzenia zginęła 27-letnia Aleksandra L. z Poznania. Sprawca przyznał się do zabójstwa, ale nie czuje się winny. Ponadto, wcześniej planował ucieczkę z kraju.

W lutym 2023 r. na ul. Dąbrowskiego w Poznaniu doszło do wypadku na oznakowanym przejeździe dla rowerów, po którym Aleksandra L. przejeżdżała zgodnie z przepisami. W pewnym momencie na drodze pojawił się białoruski kierowca ubera, Aliaksandr S., który w trakcie swojego czwartego kursu doprowadził do potrącenia kobiety. Sytuacja miała miejsce w ostatni dzień przeprowadzki Aleksandry do jej partnera.

Prokuratura stawia Białorusinowi zarzuty spowodowania śmiertelnego wypadku poprzez celowe zlekceważenie zasad bezpieczeństwa na drodze. Ponadto, kierowca odpowie za zbyt szybką jazdę i spożycie marihuany. Jego stan odpowiadał osobie, która ma pół promila alkoholu we krwi.

Aliaksandr S. przyznał się do zabicia 27-latki, aczkolwiek uważa, że działał celowo, dlatego nie czuje się winny. Tłumaczył, że powodem były problemy z samochodem i możliwe rozpraszacze, takie jak telefon czy rozmowa z pasażerami. Ponadto, nie przyznaje się też do zażycia marihuany.

Prokuratura nałożyła na podejrzanego zakaz opuszczenia kraju. Kolejna rozprawa odbędzie się w styczniu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

3 komentarze

Tajemnicza śmierć kobiety zatrzymanej przez policję. Rodzina przez dwa miesiące nie wiedziała, że nie żyje (www.polsatnews.pl)

Zabił ojca siekierą i próbował zabić brata. Został zatrzymany niedaleko Kowanowa (www.rmf24.pl)