Powszechnie wiadomo, że od jakiegoś czasu na terenie miasta przebiegają prace budowlane. Ostatnio postępujące roboty zbliżyły się do dwóch unikalnych drzew przy pomniku Kornela Ujejskiego na pl. Zwycięstwa w Szczecinie. Z tego względu zdecydowano się na przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych.Jak zaznaczył Piotr Zieliński, rzecznik prasowy ds. inwestycji miejskich, na placu Zwycięstwa rosną dwa dęby Turnera, które zachowują swoją zieloność przez cały rok. Drzewa te właśnie poddano konserwacji. Wygląda na to, że jeden z dębów odzyskuje siły dzięki usunięciu darni, ukształtowaniu nowych zagłębień i wymianie podłoża na głębokości 6-8 cm.Prace pielęgnacyjne obejmują ręczne usunięcie starego podłoża i zastąpienie go zdrowszym organicznym materiałem bogatym w minerały. Nowe podłoże zostało pokryte grubo mieloną korą, aby powstrzymać chwasty oraz zmniejszyć parowanie wody. Natomiast z koron drzew usunięto zbędne gałęzie i przeprowadzono dwie formy oprysków: środek ochrony przed patogenami oraz biostymulant dla poprawy witalności drzewa.Jak postępują prace budowlane na pl. Zwycięstwa?Przebudowa pl. Zwycięstwa obejmuje modernizację infrastruktury drogowej i komunikacyjnej oraz pracę nad zachowaniem starych i wprowadzeniem nowych elementów. Z kolei prace pielęgnacyjne, również te obejmujące unikatowe zimozielone dęby Turnera, stanowią część tej inicjatywy.Dąb Turnera to zimozielone drzewo, powstałe około 200 lat temu w Anglii poprzez hybrydę dębu szypułkowego z ostrolistnym. W przeciwieństwie do typowego dębu zachowuje liście przez cały rok. Jego charakterystyczne cechy to krótki pień, rozłożysta korona i liście, których kształt i układ zostały odziedziczone po rodzicach. Drzewo osiąga wysokość do 20 metrów w klimacie cieplejszym. W Polsce dąb Turnera to rzadkość.
w

Zabiegi pielęgnacyjne dwóch unikatowych dębów Turnera na pl. Zwycięstwa w Szczecinie (gs24.pl)

Powszechnie wiadomo, że od jakiegoś czasu na terenie miasta przebiegają prace budowlane. Ostatnio postępujące roboty zbliżyły się do dwóch unikalnych drzew przy pomniku Kornela Ujejskiego na pl. Zwycięstwa w Szczecinie. Z tego względu zdecydowano się na przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych.

Jak zaznaczył Piotr Zieliński, rzecznik prasowy ds. inwestycji miejskich, na placu Zwycięstwa rosną dwa dęby Turnera, które zachowują swoją zieloność przez cały rok. Drzewa te właśnie poddano konserwacji. Wygląda na to, że jeden z dębów odzyskuje siły dzięki usunięciu darni, ukształtowaniu nowych zagłębień i wymianie podłoża na głębokości 6-8 cm.

Prace pielęgnacyjne obejmują ręczne usunięcie starego podłoża i zastąpienie go zdrowszym organicznym materiałem bogatym w minerały. Nowe podłoże zostało pokryte grubo mieloną korą, aby powstrzymać chwasty oraz zmniejszyć parowanie wody. Natomiast z koron drzew usunięto zbędne gałęzie i przeprowadzono dwie formy oprysków: środek ochrony przed patogenami oraz biostymulant dla poprawy witalności drzewa.

Jak postępują prace budowlane na pl. Zwycięstwa?

Przebudowa pl. Zwycięstwa obejmuje modernizację infrastruktury drogowej i komunikacyjnej oraz pracę nad zachowaniem starych i wprowadzeniem nowych elementów. Z kolei prace pielęgnacyjne, również te obejmujące unikatowe zimozielone dęby Turnera, stanowią część tej inicjatywy.

Dąb Turnera to zimozielone drzewo, powstałe około 200 lat temu w Anglii poprzez hybrydę dębu szypułkowego z ostrolistnym. W przeciwieństwie do typowego dębu zachowuje liście przez cały rok. Jego charakterystyczne cechy to krótki pień, rozłożysta korona i liście, których kształt i układ zostały odziedziczone po rodzicach. Drzewo osiąga wysokość do 20 metrów w klimacie cieplejszym. W Polsce dąb Turnera to rzadkość.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Turyści są rozczarowani wyglądem Starego Rynku. Wizytówka Poznania miejscem nieustannych remontów (gloswielkopolski.pl)

Pełen wypadków i kolizji poranek na S3. Strażacy nie narzekali na brak pracy (gazetalubuska.pl)