w

Pełen wypadków i kolizji poranek na S3. Strażacy nie narzekali na brak pracy (gazetalubuska.pl)

W sobotę, 12 sierpnia, Lubuszanie wybrali się na upragniony relaks, ciesząc się pierwszym ciepłym dniem od dłuższego czasu. Niestety wielu letnikom podróż ta nie dostarczyła przyjemnych wrażeń, zwłaszcza kierowcom, którzy utknęli w ogromnym korku na trasie S3, gdzie kumulowały się kolizje i wypadki.

Przedstawiciele OSP Skwierzyna podkreślają, że ten dzień wyryje się w ich pamięci. Funkcjonariusze poinformowali o trzech różnych zdarzeniach drogowych, które miały miejsce na odcinku S3 w ciągu jednego poranka. Do pierwszego zdarzenia na drodze, w którym zderzyły się cztery pojazdy, doszło na 106 km S3 w kierunku Gorzowa. Do akcji oddelegowano patrol policyjny.

Kierując się w stronę miejsca wypadku, patrol zauważył drugi wypadek, który wydarzył się na 108 km. Policjanci jednak zdecydowali, że kolizja nie wymaga interwencji, ponieważ nie stwarzała żadnego zagrożenia. Międzyczasie korek, jaki utworzył się na drodze z powodu powyższych wypadków, zaczął być przyczyną kolejnych incydentów.

Kolejne zdarzenie miało miejsce na 111 km S3, gdzie do działań przystąpili strażacy z JRG Międzyrzecz. Strażacy udzielili pomocy dwóm poszkodowanym kobietą, które przewieziono do pobliskiego szpitala.

Natomiast ok. godz. 9.00 strażacy z OSP Skwierzyna otrzymali nowe wezwanie, co spowodowało, że dyżurny wysłał drugi zastęp, tym razem na 108 km trasy. Kilkanaście minut później nadeszło kolejne wezwanie informujące o kolizji na 114 km. Sytuacja ta wymagała już interwencji ciężkiego zastępu straży pożarnej, który dopiero co zakończył pracę na 106 km.

Druga jednostka OSP Skwierzyna powróciła do bazy o godz. 11.30, ale nie był to jeszcze koniec wyzwań. W godzinach popołudniowych, na ul. Gorzowskiej, pojawił się problem z wyciekiem gorącego oleju na jezdnię w wyniku awarii silnika jednego z pojazdów. Druhowie skutecznie usunęli pojazd z drogi i zlikwidowali rozlewisko oleju przy pomocy sorbentu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Zabiegi pielęgnacyjne dwóch unikatowych dębów Turnera na pl. Zwycięstwa w Szczecinie (gs24.pl)

Ukrainki zakwaterowane w DS Helios muszą płacić 60 zł za dobę. Decyzja jest zgodna z ustawą o pomocy obywatelom Ukrainy (kurierlubelski.pl)