w

Turyści są rozczarowani wyglądem Starego Rynku. Wizytówka Poznania miejscem nieustannych remontów (gloswielkopolski.pl)

Stary Rynek w Poznaniu to jedno z najpiękniejszych miejsc w całym mieście, które obecnie niestety związane jest z ciągłymi remontami i utrudnieniami. Odwiedzający Poznań turyści narzekają i są rozczarowani widokami zabytków, które zostały zakryte ogrodzeniami i zastawione maszynami. Niezbyt owocnie postrzegają to również właściciele lokali gastronomicznych.

Faktem jest, że turyści w Poznaniu skarżą się na nieustanny hałas i brak interesujących widoków. Co prawda, chodniki przy restauracjach zostały już ukończone, ale koparki i ogrodzenia nadal przeszkadzają w wakacyjnych doświadczeniach. Na sytuację skarżą się również właściciele restauracji.

Z powodu trwających prac turystom trudno dotrzeć na plac ratuszowy, korzystając z wąskich uliczek. A nowy chodnik, pomimo że ukończony, wciąż jest niedostępny z powodu piasku i błota. Serce Poznania straciło swój blask, a majestatyczne zabytki przykryte są płotem lub siatką budowlaną. Nawet przejście do sklepików z pamiątkami stanowi prawdziwe wyzwanie.

Turystów w Poznaniu coraz mniej, ale sprzedawcy pamiątek oczekują powrotu odwiedzających. Jednak to nie zmienia faktu, że przy sklepikach z pamiątkami jest coraz bardziej pusto. Z kolei właściciele restauracji narzekają na niskie dochody. Eksperci kulinarni skrytykowali, że nie zapewniono restauratorom wsparcia w czasie remontów.

Przypomnijmy, że remont Starego Rynku rozpoczął się w 2021 roku. Prace miejskie obejmują zarówno chodniki, jak i infrastrukturę podziemną, z ponownym wykorzystaniem materiału historycznego. Remont poznańskiego rynku nadal jest w toku.

Należy zaznaczyć, że prace na Starym Rynku planowane są aż do listopada. Brukowanie, kanalizacja i montaż sieci – w tych przypadkach terminy mogą się jeszcze wydłużyć z powodu warunków atmosferycznych i odkryć archeologicznych. Zakończenie całej inwestycji z unijnym dofinansowaniem planowane jest na 2023 r.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

32 komentarze

    • Kuba Osiadły chodzi o atrakcje, co oferuje miasto… na Poznań nikt nie ma pomysłu a co gorsze nikt nawet nie próbuje… rzeka niewykorzystana, atrakcje marne(te ktore sa nie sa w zadne sposob aktualizowane… postawcie pieprzone budki z jedzeniem na cytadeli na okres wakacyjny, myle ze miejsce sie znajdzie… jakis bulwar nad warta… ciezko znaleźć i wyremontowac jakas stara hale na lokale gastro cos ala hala koszyki… arena pewnie bedzie gotowa na 2040… ogrodki działkowe 1 lub 2 km od centrum…

Marlena Maląg o czternastej emeryturze: Planowane zmiany w świadczeniach (gazetawroclawska.pl)

Zabiegi pielęgnacyjne dwóch unikatowych dębów Turnera na pl. Zwycięstwa w Szczecinie (gs24.pl)