w

Wytwórnia Filmów Fabularnych wraca pod zmienioną nazwą (gazetawroclawska.pl)

Centrum miłośników kinematografii polskiej znów wraca do Wrocławia. Wytwórnia Filmów Fabularnych obecnie ma się nazywać Centrum Technologii Audiowizualnych. To duży krok dla Wrocławia, który wcześniej słynął z produkcji wyprodukowanych właśnie w tym miejscu. To cenny ośrodek wielu klasyków filmowych, który rozsławiły miasto i pozwoliły zabłysnąć mu na polskiej arenie kinematografii. 

O ponownym otwarciu Centrum Technologii Audiowizualnych poinformował również Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński. Jak sam podkreślił, obecnie jest coraz więcej produkcji filmowych, dzięki czemu najwyższy czas przywrócić funkcjonalność placówki. W ostatnich latach bowiem działalność Wytwórni Filmów Fabularnych, choć oscylowała wokół działalności filmowej, to raczej skupiała się na edukacji, kulturze oraz wspieraniu produkcji kinematograficznych. Obecnie przywrócona została właściwa funkcjonalność miejsca i ma znów produkować kolejne filmowe hity.

Kolebka filmowych perełek

Jak każdy wie, we wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych pracują ludzie z pasją, doświadczeniem i zamiłowaniem. To właśnie spod ich skrzydeł wyszły takie dzieła, jak „Lalka” Wojciecha Jerzego Hasa, „Czterej pancerni i pies”, „Stawka większa niż życie”, czy trylogia Sylwestra Chęcińskiego o przygodach Kargula i Pawlaka. Te i wiele innych kinowych hitów na zawsze odmieniły polskie kino i wpisało się złotymi zgłoskami do historii kulturowej całego kraju i nie tylko. Stąd ponowne otwarcie wiąże się z wielkimi nadziejami i pomysłami na kolejne dzieła.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Radykalna wycinka drzew pod Krakowem (gazetakrakowska.pl)

Za co zapłacisz w szpitalach na Pomorzu? (gs24.pl)