w

Wysadzili bankomat w Zielonej Górze. Policja prowadzi intensywne poszukiwania sprawców (zielonagora.naszemiasto.pl)

Złodzieje pod osłoną nocy wysadzili bankomat w Zielonej Górze. Do zdarzenia doszło przy ulicy Stefana Batorego, gdzie mieścił się bankomat oddziału PKO. Funkcjonariusze policji rozpoczęli poszukiwania winowajców.

Wydarzenie miało miejsce 14 grudnia po godzinie 2:00 przy ulicy Stefana Batorego w Zielonej Górze. Złodzieje zdetonowali ładunek wybuchowy, doprowadzając do eksplozji bankomatu. Silna eksplozja spowodowała uszkodzenia nie tylko urządzenia, lecz także elewacji i wnętrza placówki bankowej.

W związku z sytuacją na miejsce przybyli technicy policyjni, zabezpieczając ślady oraz analizując nagrania z kamer monitoringu. Obecnie policja prowadzi intensywne działania w celu identyfikacji i schwytania sprawców. Jak informuje rzecznik prasowa zielonogórskiej policji, nadkomisarz Małgorzata Barska, do sprawy przydzielono również jednostki policyjne z sąsiednich województw.

Jak na tę chwilę policja nie podaje więcej informacji, a szczegóły sprawy są utajnione dla dobra śledztwa. Nie podano też, czy złodzieje odnieśli sukces w swoich poczynaniach i czy ukradli gotówkę z bankomatu.

Warto dodać, że niektóre bankomaty w kraju wyposażone są w specjalny system, który farbuje pieniądze w przypadku próby kradzieży. W tej kwestii policja również się nie wypowiada. Aktualnie nie wiadomo, czy taki system działał w przypadku tego bankomatu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

21 komentarzy

Parking alternatywny przy szczecińskim szpitalu zamienił się w bajoro. Pracownicy medyczni są oburzeni (gs24.pl)

MPK w Lublinie wyda prawie 35 mln zł na dwuletnią dostawę „zielonej” energii (kurierlubelski.pl)