w

Parking alternatywny przy szczecińskim szpitalu zamienił się w bajoro. Pracownicy medyczni są oburzeni (gs24.pl)

Pracownicy szpitala przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie są oburzeni w związku z decyzją dotyczącą miejsc parkingowych. Twierdzą, że muszą o nie rywalizować z pacjentami na parkingu alternatywnym. Należy zaznaczyć, że na parkingu pojawił się szlaban, a sam plac zamienił się w bajoro z powodu opadów deszczu.

W okolicach Szpitala Klinicznego w Szczecinie trwają prace inwestycyjne szacowane na 800 mln zł. Z tego względu coraz większa część parkingu, który mieści się zaraz przy placówce, jest zajęta. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że zabezpieczenie wykopanej skarpy wymaga zajęcia całego parkingu i prawdopodobnie zamknięcia ulicy.

Jednak pomimo tak znaczącej inwestycji, nie pojawił się parking tymczasowy. Dopiero od niedawna część pojazdów może korzystać z parkowania na odległym od szpitala terenie przy ulicy Litewskiej. Aczkolwiek brak informacji o tym parkingu stanowi problem, szczególnie dla pacjentów spoza Szczecina. Co więcej, deszczowa pogoda zmieniła parking w bajoro, sprawiając trudności w dotarciu do pojazdów.

Ponadto, na parkingu pojawił się szlaban. A to dlatego, że personel otrzymał pismo od dyrekcji informujące o planach udostępnienia parkingu przy ulicy Litewskiej dla administracji szpitala za miesięczną opłatą 200 zł. Pracownicy medyczni są wściekli, ponieważ oznacza to zwiększoną rywalizację o miejsca parkingowe na ulicy.

Istnieje też opcja parkowania na wewnętrznym parkingu szpitala za 400 zł miesięcznie dla lekarzy i wybranych pracowników administracji, ale nie dla wszystkich. Wciąż niejasne jest, czy pacjenci również będą musieli opłacać parkowanie przy ulicy Litewskiej, gdyż obecne miejsca przy szpitalu są bezpłatne.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Mieszkańcy gm. Dopiewo zaniepokojeni odstrzałem dzików na zaludnionych obszarach rekreacyjnych (gloswielkopolski.pl)

Wysadzili bankomat w Zielonej Górze. Policja prowadzi intensywne poszukiwania sprawców (zielonagora.naszemiasto.pl)