w

Parking przy Centrum Muzyki jest zamknięty i pusty, ale miasto wydaje krocie na jego oświetlenie (gazetakrakowska.pl)

Przy Centrum Muzyki w Krakowie znajduje się parking wielopoziomowy, który jest w pełni oświetlony przez całą dobę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że parking jest zamknięty i nie ma na nim ani jednego samochodu. Wyświetlacze informują, że obiekt udostępnia 195 wolnych miejsc parkingowych, ale nie ma tam żadnego pojazdu. Sprawą zajęło się stowarzyszenie Ulepszamy Kraków!, które skontaktowało się z odpowiedzialną za parking Agencją Rozwoju Miasta Krakowa.

Warto zaznaczyć, że parking jest kompletnie wolny od aut, ale w dalszym ciągu patrolowany jest przez ochroniarza. Na wyświetlaczu pojawiają się informacje, że obiekt dysponuje 195 wolnymi miejscami, ale jest całkowicie pusty. Jednak cały teren jest oświetlony, co nie ma kompletnie sensu, zwłaszcza jeżeli chodzi o zużywanie energii. Koszty oświetlenia parkingowego mogą wynosić nawet ponad 1000 złotych dziennie.

Na parkingu zamontowane są różne lampy i nie ma też dokładnych danych na temat wydatków za energię elektryczną. Wiadomo jedynie, że nie są to małe koszty.

Parking jest już gotowy od kilku miesięcy, ale problem tkwi w znalezieniu operatora, ponieważ inwestycja została zrealizowana bez planu funkcjonowania obiektu. Stowarzyszenie skrytykowało podejście miasta, twierdząc, że Kraków najpierw buduje obiekt, a później dopiero rozważa jego funkcjonowanie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

  1. Miasto wydaje pieniądze bez sensu? Dziwne… Ale jeszcze dziwniejsze będzie, jeśli np. okaże się że to u normalnego operatora, a nie jakiejś spółki służącej do wyciągania hajsu. Wtedy to chyba na zawał zejdę, jak dowiem się że ktoś nie wyciąga pieniędzy z miasta na lewo.

Wykolejenie tramwaju w samym centrum Katowic spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu (dziennikzachodni.pl)

Młodzi Polacy stawiają na patriotyzm konsumencki i umacniają polskie marki (www.salon24.pl)