Obchody podwójnego jubileuszu miasta w Zielonej Górze zostały oficjalnie zakończone, a finał uroczystości zwieńczono odsłonięciem nowego muralu na Areszcie Śledczym przy ul. Łużyckiej. Projekt autorstwa Łukasza Chwałka został uroczyście przyjęty w piątek, 15 września.Faktem jest, że prace nad muralem obserwowane były przez kierowców przez ponad miesiąc, więc nie doszło do tzw. tradycyjnego odsłonięcia malowidła. Niemniej można je było po raz pierwszy zobaczyć w kompletnie ukończonej formie.Podczas piątkowego popołudnia, tuż przed zakończeniem Winobrania, odbyła się uroczystość upamiętniająca zakończenie prac nad nowym muralem. Profesor Czesław Osękowski nazwał malowidło „rewelacyjne” i podkreślił, że w bardzo przystępny sposób przedstawia historię Zielonej Góry. Ścienna atrakcja zyskała uznanie wielu mieszkańców, którzy uważają ją za wyjątkowe przedsięwzięcie.Jeszcze podczas trwania prac nad muralem Łukasz Chwałek ujawnił, jakie będą końcowe szlify tego wielkoformatowego dzieła. Obiecał, że mural będzie kończyć się humorystycznym motywem związanym z winobraniem oraz futurystyczną wizją przyszłości Zielonej Góry. Artysta spełnił swoją obietnicę, czego dowodem jest część malowidła, która jest widoczna z trasy wylotowej na Żary.Mural przedstawia zarówno znane postacie historyczne, takie jak Henryk Brodaty, jak i postacie z życia Zielonej Góry.
w

Wyjątkowy mural na Areszcie Śledczym: 700-lecie Zielonej Góry i 800-lecie nadania praw miejskich (gazetalubuska.pl)

Obchody podwójnego jubileuszu miasta w Zielonej Górze zostały oficjalnie zakończone, a finał uroczystości zwieńczono odsłonięciem nowego muralu na Areszcie Śledczym przy ul. Łużyckiej. Projekt autorstwa Łukasza Chwałka został uroczyście przyjęty w piątek, 15 września.

Faktem jest, że prace nad muralem obserwowane były przez kierowców przez ponad miesiąc, więc nie doszło do tzw. tradycyjnego odsłonięcia malowidła. Niemniej można je było po raz pierwszy zobaczyć w kompletnie ukończonej formie.

Podczas piątkowego popołudnia, tuż przed zakończeniem Winobrania, odbyła się uroczystość upamiętniająca zakończenie prac nad nowym muralem. Profesor Czesław Osękowski nazwał malowidło „rewelacyjne” i podkreślił, że w bardzo przystępny sposób przedstawia historię Zielonej Góry. Ścienna atrakcja zyskała uznanie wielu mieszkańców, którzy uważają ją za wyjątkowe przedsięwzięcie.

Jeszcze podczas trwania prac nad muralem Łukasz Chwałek ujawnił, jakie będą końcowe szlify tego wielkoformatowego dzieła. Obiecał, że mural będzie kończyć się humorystycznym motywem związanym z winobraniem oraz futurystyczną wizją przyszłości Zielonej Góry. Artysta spełnił swoją obietnicę, czego dowodem jest część malowidła, która jest widoczna z trasy wylotowej na Żary.

Mural przedstawia zarówno znane postacie historyczne, takie jak Henryk Brodaty, jak i postacie z życia Zielonej Góry.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Ciała trzech noworodków znalezione w Czernikach! Prokuratura zatrzymała 20-letnią kobietę (gs24.pl)

Szef MON: W przypadku wojny Tusk i PO oddaliby w ręce wroga połowę Polski (kurierlubelski.pl)