w

Szef MON: W przypadku wojny Tusk i PO oddaliby w ręce wroga połowę Polski (kurierlubelski.pl)

W nowym spocie Prawa i Sprawiedliwości minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak ujawnił, że rząd Tuska w razie wojny był gotowy oddać połowę Polski. Dokumenty ukazują, że Lublin, Rzeszów i Łomża mogły zostać utracone.

W niedzielę w mediach społecznościowych pojawił się spot, w którym Błaszczak tłumaczy, jak niebezpieczne dla Polski były plany obrony terytorium na linii Wisły. Według ministra, plan użycia Sił Zbrojnych zakładał, że samodzielna obrona kraju trwałaby maksymalnie dwa tygodnie, a w ciągu siedmiu dni wróg dotarłby do prawego brzegu Wisły.

Informacje w dokumentach potwierdza gen. Różański

W spocie pojawiają się zdjęcia dokumentów, w tym fragmenty planu użycia Sił Zbrojnych RP w ramach samodzielnej operacji obronnej, zatwierdzone przez byłego szefa MON Bogdana Klicha. Minister Błaszczak odnosi się również do słów byłego dowódcy generalnego Mirosława Różańskiego.

Gen. Różański potwierdza te informacje i dokumenty wyraźnie wskazują, że Lublin, Rzeszów i Łomża mogły zostać utracone. Dodaje również, że Prawo i Sprawiedliwość będzie bronić każdego fragmentu Polski.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

21 komentarzy

  1. O jakiej wojnie ciagle zawracacie glowe?! Jakas obsesja? To do psychiatry! Wojna jest na Ukrainie I dobrze bedzie jak przestaniecie psychopaci siac panike i zaklocac ludziom spokoj.Tu sie nie da zyc ani z wami solidaryzowac. Moze byscie sie histerycy przeniesli na Ukraine? Juz wasz wodz Duda glosi ze nie bedzie granicy bedziemy z UKRami jednoscia , To sa jego marzenia ale to sie nigdy nie stanie! Jeszcze nie bylo w Polsce takiego prezydenta zeby laczyl nawet w myslach UKRow z Polakami. To sie nigdy nie zisci.

Wyjątkowy mural na Areszcie Śledczym: 700-lecie Zielonej Góry i 800-lecie nadania praw miejskich (gazetalubuska.pl)

Gdynia testuje pierwszy pociąg z napędem wodorowym na trasie Gdynia-Hel (biznes.trojmiasto.pl)