w

Wrzucił taksówkarza do bagażnika z zamiarem zabójstwa. Grozi mu dożywocie (dziennikbaltycki.pl)

Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście w Gdańsku prowadzi dochodzenie w sprawie próby zabójstwa 25-letniego kierowcy taksówki. Wcześniej, 4 listopada, rodzina zgłosiła zaginięcie mężczyzny. W wyniku działań samochód z uwięzionym kierowcą został odkryty w okolicach Martwej Wisły, a ofiara w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

Sprawca, który porwał taksówkarza, dopuścił się tego czynu 4 listopada około godziny 4:00. Po zakończeniu kursu 27-letni klient taksówki zaatakował kierowcę, używając różnych środków obezwładniających, takich jak paralizator, gaz łzawiący i przemoc fizyczna. Sprawca skonfiskował telefony komórkowe, gotówkę w wysokości 2000 zł oraz dokumenty, a następnie wrzucił 25-latka do bagażnika. Potem przewiózł go w inne miejsce, gdzie wyrzucił go na brzeg cieku wodnego, a później znowu umieścił w bagażniku.

Sprawca opuścił miejsce, zostawiając pokrzywdzonego w zamkniętym samochodzie. Według wstępnej opinii sądowo-lekarskiej ofiara doznała poważnych obrażeń ciała, zagrażających jej życiu i zdrowiu przez co najmniej 7 dni.

Podejrzany został aresztowany 5 listopada, a w jego mieszkaniu natrafiono na dokumenty taksówkarza, a także narkotyki i naboje. Prokuratura przedstawiła mężczyźnie zarzuty usiłowania zabójstwa, dokonania rozboju oraz pozbawienia wolności. Za takie przestępstwa podejrzany może otrzymać nawet dożywocie. Ponadto, przedstawiono mu też zarzut nielegalnego posiadania narkotyków w postaci amfetaminy i naboju myśliwskiego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Żandarmeria Wojskowa prowadzi śledztwo w sprawie nielegalnej publikacji zdjęć ciała Grzegorza Borysa (dziennikbaltycki.pl)

Nocna akcja ratunkowa w Tatrach. Dwie kobiety bez wyposażenia zgubiły się na szlaku (zakopane.naszemiasto.pl)