w

Wrzucił materiały wybuchowe do sklepu w Gdańsku, powodując straty na 18 tys. zł (dziennikbaltycki.pl)

W nocy z wtorku na środę doszło do incydentu w gdańskim sklepie, gdzie mężczyzna wrzucił przez okno „przyrząd wybuchowy”. 46-latek spowodował straty na około 18 tys. zł. Został już aresztowany i usłyszał cztery zarzuty.

Policja otrzymała zgłoszenie o włamaniu do sklepu na gdańskim Chełmie, gdzie sprawca wybił szybę w sklepie. Następnie wrzucił do środka przyrząd wybuchowy, uszkadzając m.in. regały i zamrażarkę. Straty oszacowano na 18 tys. zł.

Funkcjonariusze przesłuchali świadków i sprawdzili nagrania z monitoringu, dzięki czemu podejrzany został zidentyfikowany. Mężczyznę namierzono w samochodzie marki Opel, którym zaczął uciekać przed policją. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Został aresztowany.

Podczas interwencji policji w jednym z mieszkań znaleziono kolejny przyrząd wybuchowy. Obiekt zabezpieczono i zdetonowano na wejherowskim poligonie.

46-latek usłyszał cztery zarzuty, w tym za zniszczenie mienia, za co odpowie w warunkach recydywy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

75-lecie ZS nr 1 w Lublinie. Uczniowie wmurowali kapsułę czasu i przeszli korowodem w centrum miasta (kurierlubelski.pl)

Zniszczyła i okradła 30 nagrobków na cmentarzu w Kościerzynie (dziennikbaltycki.pl)