w

Zniszczyła i okradła 30 nagrobków na cmentarzu w Kościerzynie (dziennikbaltycki.pl)

Kryminalni, którzy prowadzili śledztwo dotyczące zniszczenia około 30 nagrobków na cmentarzu w Kościerzynie, zatrzymali w sprawie 38-letnią kobietę. Mieszkanka powiatu kościerskiego podejrzana jest o kradzież mosiężnych liter i metalowych okuć. Policjanci odzyskali część z tych łupów. Kobieta może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego z KPP w Kościerzynie zatrzymali 38-letnią mieszkankę powiatu kościerskiego, która demontowała mosiężne elementy ozdobne z nagrobków na miejscowym cmentarzu. Kobieta trafiła już do policyjnego aresztu, a mundurowym udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów.

38-latka usłyszała zarzuty uszkodzenia mienia i kradzieży, za co grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Kradzież elementów mosiężnych z nagrobków może być dokonywana w różnych celach, włączając w to korzyści finansowe ze sprzedaży tego metalu. Mosiężne elementy mogą być również sprzedane na rynku antykwarycznym, gdzie przyciągają kolekcjonerów poszukujących rzadkich lub unikalnych przedmiotów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Wrzucił materiały wybuchowe do sklepu w Gdańsku, powodując straty na 18 tys. zł (dziennikbaltycki.pl)

Zakopane przygotowuje się na Wielkanoc: dwumetrowe pisanki i zające na rondach (zakopane.naszemiasto.pl)