w

Wrocławski Trzonolinowiec jest w coraz gorszym stanie technicznym. Lokatorzy otrzymali już pismo o opuszczeniu mieszkań (gazetawroclawska.pl)

Trzonolinowiec przy ul. Kościuszki 72 we Wrocławiu jest unikatowym budynkiem nie tylko w samym mieście, ale również na skalę światową, z żelbetowym trzonem przenoszącym obciążenia. Mieszkania w nim są wyjątkowe, pełne historii i dawniej zamieszkiwane przez znane osobistości. Niestety, ze względu na zły stan techniczny, mieszkańcy będą musieli je pilnie opuścić.

Trzonolinowiec to legenda wrocławska – eksperymentalny wieżowiec z piętrami zawieszonymi na linach, który przez lata gościł artystów sceny wrocławskiej. Z komfortu zapewnianego przez wrocławski Trzonolinowiec korzystali m.in. Bogusław Linda czy Krzysztof Globisz, którzy zamieszkiwali tu wcześniej. Na tę chwilę mieszkania w tym budynku są wystawiane na sprzedaż, jednak ich ceny mogą wzrosnąć ze względu na unikatowość i historię miejsca.

Zły stan techniczny Trzonolinowca może odbić się na cenach mieszkań

Jeszcze kilka lat temu mieszkania w Trzonolinowcu wystawiane były na sprzedaż za cenę ponad 400 tys. złotych. Jednakże dzisiaj znaczącym minusem jest stan techniczny tego kultowego budynku, który z pewnością negatywnie wpłynie na ceny mieszkań w najbliższym czasie.

Ponadto, lokatorzy otrzymali już pismo informujące o konieczności opuszczenia mieszkań z powodu potwierdzonego ekspertyzą fatalnego stanu budynku. Ekspertyza została zlecona po nakazie Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. A to z kolei wskazuje, że taka sytuacja prawdopodobnie wywoła zmiany w przyszłości mieszkańców.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

3 komentarze

Gdyńscy radni pod lupą Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, która wszczęła dochodzenie w ich sprawie (dziennikbaltycki.pl)

Dewastacja popularnego katamarana Party Boat. Sprawca użył kwasu masłowego (gs24.pl)