w

Gdyńscy radni pod lupą Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, która wszczęła dochodzenie w ich sprawie (dziennikbaltycki.pl)

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy podjęła śledztwo w sprawie dwóch gdyńskich radnych. Oskarżenia dotyczą radnego Wojciecha Szczurka z partii Samorządność oraz radnej Elżbiety Raczyńskiej. To wynik działań komisji doraźnej Rady Miasta Gdyni, która, badając sprawę, zarzucała niektórym radnym zamieszkiwanie poza miastem lub czerpanie korzyści z majątku gminy.

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy rozpoczęła śledztwo w sprawie gdyńskich radnych Sebastiana Jędrzejewskiego i Wojciecha Szczurka. Stowarzyszenie Bryza postanowiło złożyć zawiadomienie, które związane jest z radną Elżbietą Raczyńską. Sprawa wyłoniła się w wyniku działań komisji doraźnej Rady Miasta Gdyni, która badała zachowanie kilku radnych podejrzanych o nieprawidłowości.

Prokurator Aleksandra Ziętara wyjaśniła, że postępowanie jest na początkowym etapie i prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy, by uniknąć wątpliwości co do bezstronności. Policja w Sopocie zajmuje się śledztwem. Zawiadamiający został przesłuchany jako świadek, przedstawiając obszerne wyjaśnienia, które teraz podlegają weryfikacji.

Radni twierdzą, że mieszkają w Gdyni

Marcin Wołek, przewodniczący komisji doraźnej w Radzie Miasta Gdyni, podkreślił, że przesłuchiwani radni złożyli wyjaśnienia i przedstawili dowody, w tym oświadczenia świadków, które wskazywały, że centrum ich aktywności życiowej znajduje się w Gdyni. Większość członków komisji nie zaleca wniosku o wygaszenie mandatu radnym.

Radni wielokrotnie twierdzili, że zamieszkują w Gdyni. Elżbieta Raczyńska podkreślała, że jej centrum życiowe jest w Śródmieściu Gdyni, natomiast Sebastian Jędrzejewski wskazywał na swoje dom rodzinny w Małym Kacku. Jednakże część radnych z opozycji nie wierzyła w te zapewnienia.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

W Gdańsku zatrzymano nietrzeźwego kierowcę. Celował do policji z pistoletu na plastikowe kulki (dziennikbaltycki.pl)

Wrocławski Trzonolinowiec jest w coraz gorszym stanie technicznym. Lokatorzy otrzymali już pismo o opuszczeniu mieszkań (gazetawroclawska.pl)