w

Wrocławski szpital bez dyrektora (gazetawroclawska.pl)

Największy szpital na Dolnym Śląsku stracił właśnie dyrektora. Jakub Berezowski pełnił tę rolę od czerwca zeszłego roku. Szpital Kliniczny we Wrocławiu sam ogłosił oficjalnie, że jego najważniejszy urząd został właśnie pusty. Czemu dyrektor opuścił szpital? Kim jest i czego dokonał dr Jakub Berezowski?

Oficjalnie nie podaje się powodu opustoszenia miejsca dyrektora w szpitalu klinicznym. Nic jednak nie wskazuje na odwołanie dr Berezowskiego. Nie towarzyszył temu, ani żaden głośny skandal, ani cichsze wydarzenia, które mogłyby być przyczyną odwołania. Dlatego dużo bardziej prawdopodobne jest samodzielne odejście dyrektora, który mógł mieć już inne plany na swoją przyszłość. Zarząd szpitala w oficjalnych słowach podziękował byłemu przewodniczącemu za prężne działanie i pomoc w czasie kryzysowym. Rektor UMW podkreślił, jak wiele razem osiągnęli, za co szczególnie był wdzięczny. Tymczasowo urząd dyrektora sprawować będzie jego zastępca do spraw medycznych dr Marcin Drozd.

Kim jest Jakub Berezowski?

Jakub Berezowski jest doktorem prawa o specjalności w prawie medycznym i prawie ochrony zdrowia. Pełnił już funkcję prezesa, dyrektora oraz menadżera w Stowarzyszeniu „Promocja Przedsiębiorczości”. Był również powołany w skład gabinetu ministra Łukasza Szumowskiego. W ramach tej współpracy pełnił różne obowiązki i zajmował różne stanowiska. Przed objęciem fotela dyrektora w Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, był również związany z Agencją Badań Medycznych. Pełnione przez niego wcześniejsze stanowiska, pozwoliły na kompetentne wykorzystanie posiadanej wiedzy w kierowaniu szpitalem.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Przerażająca historia opuszczonego szpitala psychiatrycznego pod Poznaniem (gloswielkopolski.pl)

Śmiertelny wypadek na poznańskich torach kolejowych (gloswielkopolski.pl)