w

Przerażająca historia opuszczonego szpitala psychiatrycznego pod Poznaniem (gloswielkopolski.pl)

W małej miejscowości pod Poznaniem znajduje się duży opustoszały budynek. Jego stan jest opłakany, a sam widok przyprawia o ciarki. Nie tylko jednak puste mury są przykrym widokiem, ale również jego historia. Tragedia i ludobójstwo, jakiego dokonano w tym miejscu, u wielu przywołuje zadumę, a u innych gniew, bowiem na pacjentach tego szpitala psychiatrycznego testowano metodę zabijania, którą później uskuteczniano w obozach koncentracyjnych. 

Przed wojną ten wielki budynek w miejscowości Owińska pod Poznaniem był prężnie działającym szpitalem psychiatrycznym. W jego murach znajdowali się pacjenci o szerokim przekroju zarówno wiekowym, jak i chorobowym. Sytuacja ta jednak uległa zmianie, gdy nadszedł ciemny czas drugiej wojny światowej. To właśnie wtedy w przekonaniu o konieczności dbałości o czystość rasy, zarządzono o zlikwidowaniu szpitali psychiatrycznym. Jako pierwszy wybrano właśnie szpital psychiatryczny pod Poznaniem.

Masowe morderstwa

Projektem tym przewodniczym, okryty złą sławą oficer Lange. W jego zespole znajdowały się osoby, które miały dokonywać wspomnianej czystki. Wszystkich pacjentów wraz z personelem medycznym wywożono i mordowano za pomocą komory gazowej. Testowano to rozwiązanie, które później było wykorzystywane w obozach koncentracyjnych. Mieszkańcy szpitala psychiatrycznego pod Poznaniem byli zamykani w komorach po 50 osób i duszono je przy pomocy dwutlenku węgla. Cały proces oprawcy obserwowali przez małe okienko. Robiono to w wyznaczonych miejscach lub niedaleko zbiorowych mogił, w małej przewoźnej kabinie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

13 komentarzy

Mieszkańcy mają dość – zabierzcie tiry z naszych dróg (gazetawroclawska.pl)

Wrocławski szpital bez dyrektora (gazetawroclawska.pl)