w

Wrocławski Ogród Japoński zamyka swój największy most Yumedono Bashi. Pęknięty filar grozi zawaleniem konstrukcji (gazetawroclawska.pl)

We wrocławskim Ogrodzie Japońskim podjęto decyzję o zamknięciu największego mostu drewnianego, Yumedono Bashi. Przyczyną okazał się pęknięty filar, który stanowił podporę dla konstrukcji. Zarząd Zieleni Miejskiej przystąpił już do działań, których celem jest ustalenie przyczyn i zakresu uszkodzeń.

Zamknięcie mostu największego mostu drewnianego Yumedono Bashi jest tymczasowe i będzie trwać do momentu przeprowadzenia dokładnej ekspertyzy oraz ewentualnych napraw. Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej zaznacza, że terminy przywrócenia mostu do użytku są na razie nieokreślone ze względów bezpieczeństwa gości ogrodu.

Pęknięcie filara mostu jest wynikiem degradacji drewna, która prawdopodobnie związana jest z fluktuacjami poziomu wody w pobliskim stawie. Z tego względu konieczność systematycznej konserwacji drewnianych konstrukcji narażonych na kontakt z wodą jest powszechnie akceptowaną praktyką.

Renowacja mostu zaplanowana jest na 2025 rok

Zarząd Zieleni Miejskiej posiada już projekt renowacji mostu, planując jego realizację w 2025 roku. Jednak teraz istnieje możliwość, że prace będą musiały zostać przyspieszone w zależności od wyników ekspertyz. Przy większych modernizacjach może to również wpłynąć na dłuższy okres zamknięcia mostu.

Warto zaznaczyć, że zamknięcie mostu Yumedono Bashi wpłynęło na zmianę tras zwiedzania w Ogrodzie Japońskim. Goście będą musieli korzystać z alternatywnych dróg, takich jak Most Taiko Bashi lub ścieżka dookoła stawu.

Sezon ogrodowy kończy się w listopadzie, wówczas obiekt jest zamykany na przerwę zimową. I bardzo możliwe, że w tym okresie będą też już dostępne wyniki ekspertyz i plany naprawy mostu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Ilona Łepkowska o Szymonie Hołowni: Obrażalski chłopiec w krótkich spodenkach (i.pl)

Dostarczający jedzenie rowerzysta potrącony przez rozpędzone BMW w centrum Poznania (gloswielkopolski.pl)