w

Wrocław zaprasza dzieci do zwiedzania zajezdni autobusowej i tramwajowej (gazetawroclawska.pl)

Miejski przewoźnik MPK Wrocław zaprasza dzieci w wieku 4-12 lat na fascynującą wycieczkę po zajezdni autobusowej i tramwajowej. Podczas tej pełnej przygód wyprawy najmłodsi będą mieli okazję zwiedzić zabytkowe pojazdy, odkryć tajemnice działania zajezdni i dowiedzieć się, jak wygląda zawód kierowcy i motorniczego. Zapisy na to niezwykłe wydarzenie są już możliwe!

Zajezdnia tramwajowa “Ołbin” przy ulicy Słowiańskiej

W ciągu jednego dnia wycieczka będzie odbywać się w dwóch turach – pierwsza w godzinach 10.00-11.30, natomiast druga w godzinach 11.30-13.30. Dzieci, które wezmą udział w tej ekscytującej przygodzie, poznają historię zajezdni oraz zdobędą fascynujące informacje o tramwajach. W trakcie zwiedzania będą miały okazję usiąść w kabinie motorniczego i dowiedzieć się, jak działa zwrotnica, a nawet spróbować ją obsłużyć przy pomocy przewodnika. Nie zabraknie także prezentacji sprzętu Pogotowia Dźwigowego oraz unikalnych tramwajów historycznych.

Małym uczestnikom zostaną również zaprezentowane dyspozytornia i sala motorniczych. Dowiedzą się, jak wygląda praca dyspozytora oraz jak motorniczy rozpoczyna swój dzień pracy, zanim wyruszy w trasę.

Zwiedzanie zajezdni tramwajowej “Ołbin” przy ulicy Słowiańskiej 16 będzie możliwe w następujących terminach:

– W poniedziałek 24 lipca

– We wtorek 25 lipca

– We wtorek 01 sierpnia

– W środę 02 sierpnia

Zajezdnia autobusowa przy ulicy Obornickiej

W tym przypadku w ciągu jednego dnia wycieczka również będzie odbywać się w dwóch turach – pierwsza w godzinach 9.00-11.00, a druga w godzinach 11.00-13.00. W tym czasie dzieci będą mogły dokładnie przyjrzeć się, jak pracują kierowcy. Odwiedzą dyspozytornię i salę kierowców, a do tego przeżyją ekscytujący przejazd autobusem przez stację paliw, halę pozjazdową i myjnię. Ciekawostką będzie prezentacja procesu automatycznego mycia autobusu od wewnątrz. Nie zabraknie również fascynującej lekcji na temat obsługi technicznej i przygotowania pojazdu.

Ponadto, dzieci zagłębią się w historię dwóch zabytkowych autobusów: Jelcza 043, potocznie zwanego “Ogórkiem”, oraz Ikarusa. Będą też miały unikalną szansę wejścia do środka i sfotografowania się za kierownicą tych historycznych wehikułów.

Zwiedzanie zajezdni autobusowej przy ulicy Obornickiej 131 dostępne będzie w następujących terminach:

– W środę 26 lipca

– W czwartek 27 lipca

– W piątek 04 sierpnia

Wszystkie chętne osoby mogą się zapisać, korzystając z adresu mailowego [email protected]. Zachęcamy do zapisów, ponieważ te wyjątkowe wycieczki na pewno dostarczą dzieciom niezapomnianych wrażeń!

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

3 komentarze

Podkarpacie: Nietrzeźwy kierowca wjechał w przechodniów. Jedna osoba zginęła na miejscu (i.pl)

Śmiertelne dachowanie samochodu w Brodnicy Górnej. Nie żyje 10-letni pasażer, trzy osoby w szpitalu (dziennikbaltycki.pl)