w

Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki spotkał się z ambasadorem Królestwa Danii, Olem Toftem (gs24.pl)

W minioną sobotę na Pomorzu Zachodnim doszło do spotkania między ambasadorem Królestwa Danii, Olem Toftem, a wojewodą zachodniopomorskim, Zbigniewem Boguckim. Wizycie towarzyszył konsul honorowy, Andrzej Preiss.

Spotkanie dotyczyło głównie wspólnych inwestycji wojewody zachodniopomorskiego i ambasadora Królestwa Danii. Zbigniew Bogucki podkreślił, że polsko-duńska współpraca w regionie ma istotne znaczenie w kluczowych dziedzinach.

Dania pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo energetyczne

Wojewoda Bogucki zaznaczył, że partnerstwo z Danią obejmuje strategiczne inwestycje, takie jak projekt Baltic Pipe, budowę komponentów dla elektrowni wiatrowych i zaangażowanie w budowę morskiej farmy wiatrowej Baltic Power. Dodał również, że duńscy partnerzy biorą udział w inwestycjach, które mają wpływ na bezpieczeństwo energetyczne.

Pomorze Zachodnie jest areną dla poważnych inwestycji z kapitałem duńskim. Zbigniew Bogucki wyraził nadzieję, że trend będzie kontynuowany, przynosząc korzyści obu stronom i wspierając rozwój regionu.

Obaj politycy zgodzili się, że Pomorze Zachodnie odgrywa kluczową rolę w relacjach polsko-duńskich i stanowi ważne źródło potencjału rozwojowego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Przechodnie i ratownik WOPR pomogli mężczyźnie, który przewrócił się na ulicy (gazetawroclawska.pl)

Fundacja Ogrody Kultury i zajęcia letnie w Zatoniu: Sporty walki, projekcje filmów i piknik rodzinny (gazetalubuska.pl)