w

Wojewoda Rutkiewicz wzięła udział w agitacji politycznej, łamiąc zasady obowiązujące na jej stanowisku (wbijamszpile.pl)

Wojewoda pomorski, Beata Rutkiewicz, postanowiła wziąć udział w agitacji politycznej, tym samym zaskakując wszystkich swoją decyzją. Należy zaznaczyć, że jej stanowisko urzędnicze zabrania takich działań. W sprawie wypowiedział się rzecznik wojewody.

Beata Rutkiewicz zaangażowała się w kampanię wyborczą na rzecz kandydatki Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Pomorskiego. W ramach kampanii rozprowadzano ulotki, a do tego opublikowano na Instagramie post zachęcający do głosowania na tę kandydatkę.

Jednakże działania Rutkiewicz są sprzeczne z zasadami etyki pracy urzędników służby cywilnej, które nakazują przyjęcie pozycji apolitycznej i bezstronnej. Faktem jest, że publiczne popieranie konkretnych kandydatów jest niezgodne z wymogami obowiązującymi urzędników państwowych.

Jest to już kolejna wpadka Beaty Rutkiewicz na stanowisku wojewody. Wcześniej pojawiły się informacje, że posiada dyplom pochodzący z uczelni Collegium Humanum.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

121. rocznica urodzin Józefa Czechowicza. Obchody pod pomnikiem artysty w Lublinie (kurierlubelski.pl)

Zatrudniła się jako sprzątaczka, żeby kraść karty płatnicze i włamywać się na konta bankowe (dziennikbaltycki.pl)