w

Właściciele pensjonatów w Zakopanem zaniepokojeni brakiem zainteresowania turystów na spędzenie sylwestra w górach (turystyka.wp.pl)

Zbliżający się okres świąteczno-noworoczny zawsze przyciąga w rejony górskie ogromne ilości turystów. Natomiast Zakopane od lat jest jednym z najpopularniejszych miejsc na spędzanie sylwestra w Polsce. Do końca roku zostały już niecałe trzy tygodnie, ale górale zamiast ekscytacji wyrażają swoje zaniepokojenie.

Sylwester w górach od długich lat stanowi atrakcyjny wybór dla Polaków. W tym roku noc sylwestrowa wypada w niedzielę, dlatego właściciele pensjonatów w Zakopanem mieli nadzieję, że jak co roku wielu turystów zarezerwuje noclegi na długi weekend, planując pobyt od piątku 29 grudnia do poniedziałku 1 stycznia.

Zakopane od dłuższego czasu zajmuje pierwsze miejsce na liście miejsc na zabawę sylwestrową w Polsce. Jednak dane zebrane na początku października nie wskazują na zbyt ogromne zainteresowanie tą imprezą w tym roku. Faktem jest, że w minionych latach o tej porze zarezerwowanych było już 95% miejsc noclegowych na okres 29 grudnia – 1 stycznia. Z kolei na samą noc sylwestrową zajętych było już 99% noclegów.

Im bliżej sylwestra, tym właściciele obiektów noclegowych w górach wyrażają coraz większe niezadowolenie. Powodem są liczne wolne miejsca noclegowe i znacznie niższy stopień zainteresowania sylwestrem w górach niż w latach poprzednich.

Kontrowersje pojawiły się również wokół planowanej imprezy „Sylwester Marzeń”, która organizowana jest przez TVP. Pomimo faktu, iż ostatecznie ogłoszono, że impreza odbędzie się w Zakopanem, nad wydarzeniem zawisła ciemna chmura. Wiele osób jest zdania, że impreza ta nie przynosi miastu żadnych korzyści ani nie zapewnia pozytywnego wizerunku.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

36 komentarzy

  1. Nie wiem skąd macie dane ale rok temu na Sylwestra było prawie 200 ofert np na Bookingcom 30-31.12. Nie było na full jak w latach poprzednich, pierwszy raz od wielu lat.
    W tym roku robi się podobnie, dlaczego? Nadpodaż po prostu. Kto w porę nie zejdzie z cenami na ziemię może zostać z pustymi pokojami na Sylwestra. 🤷‍♂️ Nie wszyscy też chcą stare pokoje z 20-30 letnim wystrojem nawet za 50zl za dobę.

Pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli i potrącił policjantkę w Gdańsku (www.rmf24.pl)

Sepultura zagra pożegnalny koncert w katowickim Spodku (www.metalnews.pl)