w

Pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli i potrącił policjantkę w Gdańsku (www.rmf24.pl)

36-letni mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć za swoje postępowanie, jakiego dopuścił się w nocy z czwartku na piątek. Podejrzany postanowił uniknąć kontroli drogowej w Gdańsku, w związku z czym potrącił policjantkę.

Jak podaje Mariusz Chrzanowski z gdańskiej policji, do zdarzenia doszło na ulicy Grunwaldzkiej, gdzie mundurowi z „drogówki” próbowali zatrzymać kierowcę samochodu osobowego marki Skoda. Jednak mężczyzna miał inne zamiary i zamiast tego rozpoczął ucieczkę, w wyniku której potrącił funkcjonariuszkę. Zdarzenie miało miejsce w nocy z 7 na 8 grudnia po godzinie 3:00. Do pościgu włączyły się również inne patrole policyjne.

Kierowca zdołał dojechać na ulicę Nowe Ogrody w centrum miasta, gdzie ostatecznie został zatrzymany i aresztowany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że był trzeźwy. Aczkolwiek, policjanci pobrali mu krew, aby sprawdzić, czy jest pod wpływem innych substancji odurzających.

Na miejscu pojawił się Zespół Ratownictwa Medycznego, który przebadał poszkodowaną policjantkę. Na szczęście hospitalizacja pacjentki nie była konieczna.

Po zatrzymaniu 36-latek wylądował w areszcie policyjnym, gdzie zostaną przedstawione mu zarzuty. Najprawdopodobniej odpowie za uniknięcie kontroli drogowej i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej może otrzymać nawet do 5 lat w zakładzie karnym. A za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta grożą mu kolejne 3 lata.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

4 komentarze

Nagrywał film, jak oddaje mocz na radiowóz, nie wiedząc, że w środku siedzą policjanci (www.lublin112.pl)

Właściciele pensjonatów w Zakopanem zaniepokojeni brakiem zainteresowania turystów na spędzenie sylwestra w górach (turystyka.wp.pl)