w

Wjechali na quadach do lasu w Nadleśnictwie Turek. Zlokalizował ich dron strażników leśnych (epoznan.pl)

Strażnicy leśni informują, że w ostatnim czasie szerzy się problem nielegalnych wjazdów quadami i motorami crossowymi na teren kompleksów leśnych. Jedna z takich sytuacji miała niedawno miejsce w Nadleśnictwie Turek, gdzie te nielegalne praktyki obejmują większość wykroczeń.

Dotychczas karanie osób jeżdżących tymi pojazdami po lasach było trudne dla strażników leśnych, ponieważ sprawcy dobrze znali teren i z łatwością uciekali przed służbami. Jednak teraz nawet przy pomocy kamer nie zawsze udaje się zwalczać działania takich osób.

Quady i motocykle nie tylko niszczą środowisko naturalne, ale powodują też hałas i stanowią zagrożenie dla zwierząt oraz osób odwiedzających lasy. Co więcej, brak rejestracji tych pojazdów utrudnia identyfikację sprawców, co prowadzi też do trudności w egzekwowaniu prawa.

Ostatnio zatrzymano grupę ośmiu osób, które regularnie wjeżdżały nielegalnie do lasu. Kierowcy zostali namierzeni dzięki wykorzystaniu dronów przez strażników leśnych. Jak twierdzą strażnicy, takie akcje kontrolne będą kontynuowane, aby chronić środowisko naturalne.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Protestujący wywiesili banery na ogrodzeniu domu Jacka Sutryka. Interweniowała policja (www.tuwroclaw.com)

Budowa pierwszego hotelu marki Hilton w Szczecinie (investmap.pl)