w

Transmitowali lekcję na Tik Tok-u, stanęli przed sądem (dziennikbaltycki.pl)

Do zdarzenia miało dojść w Lisewie Malborskim na Pomorzu w jednej z podstawówek. Uczniowie jednej z wyższych klas transmitowali na żywo lekcję na jednej z platform, a dokładnie na Tik Tok-u. w trakcie lekcji obrażali nauczycielkę, używając wulgaryzmów i przezwisk. Gdy tylko nagranie trafiło do dyrekcji szkoły, ta wezwała policję. Młodociani stanęli przed sądem.

W ramach kolejnego wyzwania lub zwyczajnie zdobycia popularności, uczniowie jednej z podstawówek w Lisewie Malborskim, zdecydowali się na karygodny krok. Transmitowali lekcję na żywo na Tik Tok-u, gdzie znieważali nauczycielkę, używając wulgaryzmów. Samo nagranie szybko jednak dotarło do dyrektora szkoły, który niezwłocznie wezwał policję. Funkcjonariusze zebrali zeznania od prowadzącej lekcję, a nagranie posłużyło jak niezbity dowód winy uczniów. Sprawa skończyła się w sądzie, gdzie oskarżonych zostało 4 nastolatków.

Jak ukarano małolatów?

Za karygodne zachowanie podczas lekcji sąd orzekł wobec sprawców środki wychowawcze przewidziane ustawą z dnia 9 czerwca 2022 roku o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Zgodnie z jej zarządzeniami, dwóch z nich dostało dozór kuratora. Pozostała dwójka ma do wykonania prace społeczne. Cała sprawa odbiła się głośnym echem w niewielkiej miejscowości. Kara plus społeczny ostracyzm za karygodne zachowanie, przytłumiło złe zachowanie nastolatków. Sam dyrektor twierdzi, ze obecnie zachowują się oni już dużo lepiej. Nałożona przez sąd kara dała odpowiednie rezultaty.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Kładka nad ulicą Filaretów będzie remontowana? (kurierlubelski.pl)

Wielka kontrola taksówek na aplikację w Trójmieście (dziennikbaltycki.pl)