w

Wiceszef MON zdradza prawdopodobną datę pierwszego posiedzenia Sejmu nowej kadencji (i.pl)

Wiceszef MON, Wojciech Skurkiewicz, prognozuje, że pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji powinno odbyć się 13 lub 14 listopada. Stwierdził również, że Prawo i Sprawiedliwość prawdopodobnie będzie chciało utworzyć koalicję, aby kontynuować sprawowanie władzy.

Skurkiewicz podkreśla, że układ polityczny jest złożony, a PiS będzie miało poniżej 200 posłów w nowej kadencji. A to z kolei stawia przed partią wyzwanie stworzenia potencjalnej koalicji. Prawo i Sprawiedliwość podejmie takie próby pomimo istniejących trudności, ponieważ w polityce nigdy nie mówi się „nigdy”.

Wiceszef MON wyjaśnia, że Lewica i KO na pewno nie wchodzą w grę jako potencjalni partnerzy koalicyjni. Sugeruje, że bardziej prawdopodobnymi sojusznikami są Konfederacja i Trzecia Droga. Ponadto istnieje też możliwość, że pojawi się grupa posłów – niezależnie od przynależności politycznej – która będzie gotowa, aby prowadzić wspólne rządy z PiS.

Skurkiewicz przewiduje, że pierwsze posiedzenie Sejmu odbędzie się tuż po Święcie Niepodległości, czyli w okolicach 13-14 listopada. Natomiast na Święta Bożego Narodzenia będzie już działać odpowiedzialny rząd, kontynuując prace z ostatnich ośmiu lat. Wiceszef MON podsumował, że celem jest utrzymanie ciągłości działań rządowych w Polsce.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Frekwencja wyborcza w więzieniach: Tak głosowali skazańcy w wyborach parlamentarnych (i.pl)

Zespół CERT Polska ostrzega przed kampanią phishingową: Oszuści oferują karty miejskie w niskich cenach (wgospodarce.pl)