w

Według najnowszego sondażu wyborczego PiS uzyskał prawie 40-procentowe poparcie (i.pl)

W najnowszym sondażu wyborczym wynika, że zwycięzcą wyborów parlamentarnych zostałoby Prawo i Sprawiedliwość, a Konfederacja zyskałaby na poparciu. A jeżeli mowa o sytuacji Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Lewicy, jak na tę chwilę nie byłaby zbyt korzystna.

Badanie pracowni Social Changes dla wPolityce.pl zadało ankietowanym pytanie o preferowane ugrupowania w przyszłych wyborach parlamentarnych.

Jak wyglądają wyniki najnowszego sondażu wyborczego?

Wyniki pokazują, że Zjednoczona Prawica utrzymuje poparcie na poziomie 39%, Koalicja Obywatelska otrzymuje 29%, a Konfederacja zanotowała wzrost do 13%. Poparcie dla Lewicy spadło do 7%, a Polska 2050 zdobyła 5% poparcia.

Partie, które znalazły się poniżej progu wyborczego, to PSL (4% poparcia) oraz Kukiz’15 i Porozumienie (1% poparcia). Wariant uwzględniający Trzecią Drogę (PSL i Polska 2050) uzyskałby 8% poparcia.

Badani zostali również zapytani o udział w wyborach parlamentarnych. 67% zadeklarowało chęć głosowania, z czego 54% to zdecydowani wyborcy, a 13% powiedziało „raczej tak”. Z kolei 26% nie zamierza głosować (w tym 13% to zdecydowani przeciwnicy udziału, a 13% powiedziało „raczej nie”). Natomiast 12% udzieliło odpowiedzi „trudno powiedzieć”.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

11 komentarzy

Aleksander Kwaśniewski przeszedł poważny zabieg chirurgiczny. Odwołano wszystkie wystąpienia w najbliższych miesiącach (i.pl)

Podczas remontu zawaliła się część budynku w Rząśniku. Dwie osoby zginęły pod gruzami (gazetawroclawska.pl)