w

Podczas remontu zawaliła się część budynku w Rząśniku. Dwie osoby zginęły pod gruzami (gazetawroclawska.pl)

W środę w miejscowości Rząśnik na Dolnym Śląsku (pow. złotoryjski) podczas remontu doszło do katastrofy budowlanej, podczas której częściowo zawalił się dom. W wyniku tego zdarzenia pod gruzami zostali uwięzieni dwaj robotnicy.

Państwowa Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie, że po godzinie 11:00 w Rząśniku zawalił się budynek mieszkalny. Treść zgłoszenia podkreśliła, że w momencie katastrofy na placu budowy pracowało dwóch robotników i istnieje duże prawdopodobieństwo, że w tej chwili znajdują się pod gruzami.

Jak poinformował mł. asp. Wojciech Walens, rzecznik prasowy Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, katastrofa spowodowała, że zawaleniu uległa cała ściana szczytowa budynku mieszkalnego. W wyniku zawału pod gruzami zostały uwięzione osoby z ekipy remontowej. Dodatkowo pojawiło się ryzyko, że zwisający dach również może się zawalić. Prace remontowe realizowano na poziomie piwnicy budynku.

Strażacy przeprowadzili działania ratownicze, przystępując do ręcznego usuwania gruzu i przeszukiwania terenu w celu zlokalizowania ewentualnych osób poszkodowanych. Do akcji ratunkowej włączyli się zarówno strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej, we współpracy z grupą poszukiwawczo-ratowniczą z Wałbrzycha.

Przed godz. 14:00 strażacy zdołali wydobyć spod gruzów osobę, która przebywała na terenie prac remontowych podczas wypadku. Niestety, po przybyciu lekarza stwierdzono, że zginęła na miejscu zdarzenia. Około godziny później natrafiono na drugą osobę, która niestety też zginęła pod gruzami.

Strażacy dokładnie przeszukali cały teren, ale nie stwierdzono innych osób poszkodowanych. Budynek został zamknięty przez nadzór budowlany, a policjanci wyjaśniają przyczynę i okoliczności tej tragicznej sytuacji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

4 komentarze

Według najnowszego sondażu wyborczego PiS uzyskał prawie 40-procentowe poparcie (i.pl)

Unikalna ekspozycja multisensoryczna o twórczości Van Gogha zawita do Poznania! (gloswielkopolski.pl)