w

W Zakopanem wykrzywiły się szyny kolejowe. Wprowadzono ograniczenia prędkości do 40 km/h (zakopane.naszemiasto.pl)

Wysokie temperatury podczas upalnych dni doprowadziły do zniekształcenia szyn kolejowych na trasie Szaflary – Zakopane. W związku z sytuacją wprowadzono ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Polskie Koleje Państwowe doświadczają kłopotów z inwestycjami na Podhalu. Po problemach z zapadającymi się płytkami na peronie w Zakopanem teraz pojawiły się wygięte tory, czego powodem okazały się wysokie temperatury.

Aktualnie trwają prace remontowe nad liniami kolejowymi między Nowym Targiem a Zakopanem, m.in. wymiana podkładów i szyn. Prace naprawcze prowadzone są głównie w nocy, aby zminimalizować zakłócenia w ruchu pociągów.

Faktem jest, że rekord prędkości na trasie Kraków – Zakopane, ustanowiony przez Luxtorpedę w 1936 roku (2 godz. 18 min.), ostatecznie został pobity o 1 minutę. Jednakże teraz – z powodu deformacji torów – pociągi ponownie musiały zwolnić.

Oprócz problemów z torami pojawiły się również kłopoty z peronem w Zakopanem, który po kilku miesiącach użytkowania zaczął się zapadać. Zarówno turyści, jak i miejscowi mieszkańcy, twierdzą, że jest to efekt pośpiechu i niedociągnięć w pracach budowlanych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

4 komentarze

W Gdyni powstanie luksusowy kompleks apartamentowo-usługowy w pobliżu Sea Towers (investmap.pl)

GKS Katowice chce zwiększyć liczbę miejsc na swoim stadionie na ostatnie mecze sezonu (dziennikzachodni.pl)