w

W najbliższy weekend odbędzie się premiera opery „Tosca” G. Pucciniego w Operze Lubelskiej (kurierlubelski.pl)

Opera Lubelska przygotowuje się do premiery opery „Tosca” G. Pucciniego, która odbędzie się w najbliższy weekend. Opera przyciąga uwagę nie tylko mieszkańców Lublina, ale także miłośników muzyki z całego kraju. Na lubelskiej scenie wystąpi aż 200 osób, w tym 15 solistów i 16 tancerzy baletu oraz chór składający się z 100 osób, w tym 45 dzieci.

Kamila Lendzion, dyrektor Opery Lubelskiej, podkreśla, że jest to historyczne wydarzenie kulturalne w Lublinie. Prawda jest taka, że produkcja opery „Tosca” wymagała ogromnego nakładu pracy i materiałów, m.in. 1500 stron partii orkiestrowych, 436 stron partytury oraz 320 stron wyciągu fortepianowego. Próby trwały 196 godzin! Warto też dodać, że na same stroje kobiece zużyto 300 metrów materiału i 12 tysięcy cyrkonii.

Obsada opery została już w pełni dobrana, a w roli Toski wystąpi sopranistka Karina Skrzeszewska. Vera Prakapenka, która pierwotnie miała wcielić się w tę rolę, została zastąpiona przez Karinę Skrzeszewską, ponieważ artystka jest lepiej przygotowana do tej roli i znakomicie wywiązywała się z niej podczas występów próbnych.

Premiera opery „Tosca” będzie wielkim wydarzeniem artystycznym i kulturalnym, na które przybędzie wiele osób spoza miasta. Opera Lubelska od lat cieszy się dużym zainteresowaniem i wsparciem społeczności lokalnej. A jednym z jej zagorzałych fanów jest nawet członek zarządu województwa lubelskiego, Bartłomiej Bałaban.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Kandydaci PiS do Senatu: Nielegalni imigranci są zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski (gazetalubuska.pl)

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przejmuje sprawę zabójstwa noworodków w Czernikach (dziennikbaltycki.pl)