w

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przejmuje sprawę zabójstwa noworodków w Czernikach (dziennikbaltycki.pl)

Zapadła decyzja o przejęciu śledztwa w sprawie zabójstwa noworodków w Czernikach (gm. Stara Kiszewa) przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku. Prokuratura Rejonowa w Kościerzynie nie będzie już zajmować się prowadzeniem dochodzenia w tej sprawie. Decyzję o przekazaniu śledztwa podjął zastępca Prokuratora Okręgowego w Gdańsku.

Podejrzani w sprawie zabójstwa noworodków to 54-letni Piotr G. oraz jego 20-letnia córka Paulina G., którzy zostali oskarżeni o czyny z art. 148 § 1 k.k. Natomiast dochodzenie i zgromadzone dowody są wynikiem działań prowadzonych w dniach 15 i 16 września na terenie posesji w Czernikach, gdzie odnaleziono zwłoki trzech noworodków.

W piątek 15 września w Czernikach dokonano makabrycznego odkrycia. Policjanci natrafili na zwłoki trzech noworodków w piwnicy budynku. Matką dwojga z nich jest prawdopodobnie 20-letnia Paulina G., która była w związku kazirodczym ze swoim ojcem, 54-letnim Piotrem G.

Na podstawie przeprowadzonych ustaleń prokurator zarzuca Piotrowi G. popełnienie trzech zabójstw, a Paulinie G. popełnienie dwóch zabójstw. Ojciec i córka zostali oskarżeni także o czyny kazirodcze z art. 201 k.k. W przypadku Piotra G. zarzucono mu popełnienie dwóch takich czynów, a Paulinie G. jednego czynu.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku informuje, że w sprawie nadal prowadzone są intensywne działania. Celem dochodzenia jest zabezpieczenie dowodów i wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

W najbliższy weekend odbędzie się premiera opery „Tosca” G. Pucciniego w Operze Lubelskiej (kurierlubelski.pl)

Gdynia zaprasza na 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Teatrze Muzycznym (dziennikbaltycki.pl)