w

W liście do seniorów premier Morawiecki omówił 14. emeryturę i wsparcie, jakie zapewnia rząd PiS (i.pl)

Premier Mateusz Morawiecki wystosował list do polskich seniorów i rencistów, omawiając m.in. kwestię 14. emerytury oraz porównując sytuację seniorów za czasów rządów opozycji do zmian za ostatnich 8 lat rządów PiS-u.

W dniu 25 lipca premier opublikował filmik na Twitterze, porównujący opiekę nad seniorami przez rządy PO i obecny rząd. List opublikowany w „Super Expressie” dotyczył głównie stałej 14. emerytury, którą rząd PiS konsekwentnie wypłaca. Pieniądze mają trafić do seniorów już niedługo.

Morawiecki podkreślił, że wsparcie dla seniorów jest priorytetem rządu PiS, a poprzedni rząd Platformy Obywatelskiej traktował ich z zaniedbaniem, czego przykładem były niskie emerytury i podwyższony wiek emerytalny.

Wprowadzono 13. i 14. emeryturę oraz darmowe leki dla osób powyżej 75 roku życia

Rząd PiS dążył do poprawy statusu osób na emeryturze, przywracając wiek emerytalny i podnosząc poziom emerytur. Obecnie obowiązują 13. i 14. emerytura, a także wprowadzono darmowe leki dla osób powyżej 75 roku życia i planuje się rozszerzenie tego programu.

Okres rządów PiS był trudny z powodu pandemii koronawirusa, zaognionego konfliktu z Rosją, a także kryzysu i inflacji. Mimo to premier obiecuje dalsze wsparcie dla ludzi w tych trudnych czasach.

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że rząd PiS działa według zasad konsekwencji, solidarności i wiarygodności. Wyraził również szacunek dla seniorów i podkreślił ograniczenie mafii VAT-owskich, co pozwoliło na większe dochody budżetowe. Dobrze zarządzane finanse przynoszą korzyści dla emerytów, dzieci i wnuków obywateli.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

10 komentarzy

Łukasz Kohut stanie przed sądem za nazwanie "polskimi faszystami" organizatorów Marszu Powstania Warszawskiego (i.pl)

Testy obciążeniowe nowych mostów we Wrocławiu. Na most Olimpijski wjechało aż 16 ciężarówek! (gazetawroclawska.pl)