w

Łukasz Kohut stanie przed sądem za nazwanie "polskimi faszystami" organizatorów Marszu Powstania Warszawskiego (i.pl)

W prywatnym akcie oskarżenia złożonym do sądu pojawiły się zarzuty przeciwko europosłowi Łukaszowi Kohutowi. Oskarżenie dotyczy używania terminu „polscy faszyści” w odniesieniu do organizatorów Marszu Powstania Warszawskiego. Robert Bąkiewicz poinformował o tym fakcie na swoim koncie na Twitterze.

Na Twitterze Robert Bąkiewicz, Prezes Stowarzyszenia Roty Marszu Niepodległości, donosi, że akt oskarżenia przeciw Łukaszowi Kohutowi został już złożony. Polityk ten będzie odpowiadał za oszczerstwa wobec polskich patriotów. W ubiegłym roku Łukasz Kohut, separatysta Śląska, określił organizatorów i uczestników Marszu Powstania Warszawskiego jako faszystów.

Sąd Najwyższy zadecydował, że Marsz Powstania Warszawskiego będzie wydarzeniem cyklicznym. Decyzja sądu zapadła w czerwcu. W ten sposób unieważniono orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Warszawie, które na prośbę Rafała Trzaskowskiego, prezydenta miasta stołecznego Warszawy, próbowało zakazać tego zgromadzenia cyklicznego.

Robert Bąkiewicz świętuje na Twitterze kolejne zwycięstwo

Robert Bąkiewicz radośnie podkreślił na Twitterze kolejne zwycięstwo nad prezydentem Warszawy, Rafałem Trzaskowskim. Zapowiada także rekordową frekwencję podczas nadchodzącego Marszu Powstania Warszawskiego i zachęca do spotkania 1 sierpnia br.

W zeszłym roku Stowarzyszenie Roty Marszu Niepodległości uzyskało zgodę na organizację cyklicznego marszu w latach 2022-2024, dzięki decyzji wojewody mazowieckiego. Decyzję tę zakwestionował Rafał Trzaskowski, co doprowadziło do skargi nadzwyczajnej do Sądu Najwyższego w tej sprawie. Ostateczny wyrok SN zapadł pod koniec czerwca i był niekorzystny dla organizatorów marszu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

8 komentarzy

Rzecznik Rządu: Za czasów swoich rządów Tusk mógł podwyższyć kwotę wolną od podatku. A teraz opowiada kolejne bajki (i.pl)

W liście do seniorów premier Morawiecki omówił 14. emeryturę i wsparcie, jakie zapewnia rząd PiS (i.pl)