w

W Krakowie powstaje podziemny przystanek „Rondo Polsadu” na trasie tramwajowej do Mistrzejowic (gazetakrakowska.pl)

W Krakowie ruszyły prace dotyczące podziemnego przystanku „Rondo Polsadu”, który będzie obsługiwać pasażerów na nowej trasie tramwajowej do Mistrzejowic. Ekipa budowlana rozpoczęła budowę ścian szczelinowych, będących kluczowym elementem tego projektu.

W okolicy estakady im. Mateusza Iżyckiego rozpoczęto pierwszy etap prac budowlanych. Wykonawca przeprowadził przekopy kontrolne w celu zlokalizowania sieci podziemnych. Do tego postawiono już platformy robocze, umożliwiające prace geotechniczne i konstrukcyjne związane z nowym przystankiem tramwajowym.

Następnie ruszyła zasadnicza część robót geotechnicznych. Głębienie i tworzenie ścian szczelinowych są tutaj kluczowym działaniem. Ściany szczelinowe, wykonane z żelbetu, minimalizują wpływ wykopu na okoliczną zabudowę i zapewniają stabilność tunelu. Wykopy sięgają ponad 20 metrów pod ziemię.

W pobliżu estakady pojawiły się również silosy z bentonitem, który używany jest do podtrzymywania ścian szczelinowych podczas ich drążenia. Po zabetonowaniu wykopów można przystąpić do budowy stropu tunelu, co jest kolejnym etapem prac.

Proces stawiania jednej ściany szczelinowej trwa około doby, a głębienie wykonywane jest w ciągu dnia. Prace muszą być prowadzone bez przerw, aby zapewnić wysoką jakość konstrukcji i uniknąć kosztownych opóźnień. Usterki na tym etapie mogą wydłużyć czas budowy, dlatego musi zostać zachowana ciągłość prac.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Awarie biletowe nowego systemu Transport GZM prawdziwą zmorą dla pasażerów (dziennikzachodni.pl)

Politycy PiS interweniują w sprawie nieznośnego smrodu z Zakładu Utylizacyjnego w Szadółkach (dziennikbaltycki.pl)