w

Maruszyna na Podhalu nawiedzona przez trąbę powietrzną. Zerwany dach i interwencja straży pożarnej (zakopane.naszemiasto.pl)

Dnia 29 lipca w miejscowości Maruszyna (pow. nowotarski) wystąpiło niebezpieczne zjawisko pogodowe w postaci trąby powietrznej. Żywioł zerwał dach z wiaty i poderwał go w powietrze, tworząc ruchy rotacyjne. Jednemu z mieszkańców udało się uchwycić wszystko na filmie.

Do niecodziennego zjawiska doszło w Maruszynie w gminie Szaflary (woj. małopolskie), gdzie w godzinach popołudniowych (około godz. 16:00) utworzył się lej kondensacyjny, w wyniku czego silny wiatr zerwał dach z pobliskiej wiaty. Kawałki blachy wzbiły się w powietrze, wpadając w powietrzną spiralę. Jak donoszą mieszkańcy, na niebie można było zauważyć tworzący się lej kondensacyjny, który chwilę potem pojawił się już nad Maruszyną.

Strażacy zabezpieczyli zniszczony dach wiaty

Wicher porwał kawałki blachy z wiaty, która znajdowała się przy jednym z budynków mieszkalnych. Elementy blachy zaczęły wirować w powietrzu. Z tego względu do akcji wezwano straż pożarną, która pojawiła się na miejscu zdarzenia, aby zabezpieczyć skompromitowany dach. Następnie trąba przeniosła się w inne miejsce w Maruszynie, gdzie również dokonała zniszczenia w dachu. Tym razem w jednym z budynków gospodarczych. W tym drugim przypadku wzywanie strażaków nie było konieczne.

Zjawisko pogodowe zostało uchwycone na nagraniu wykonanym przez jednego z mieszkańców Maruszyny. W wyniku trąby powietrznej nie ucierpiała żadna osoba.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Zaginął ojciec z 12-letnim synem po wejściu do wody na plaży w Jelitkowie. Służby ratownicze przeczesują obszar (dziennikbaltycki.pl)

W Katowicach odbył się XI Panewnicki Bieg Dzika. Udział w wydarzeniu wzięło prawie 300 uczestników (dziennikzachodni.pl)