w

Uroczystości z okazji Dnia Wojsk Rakietowych i Artylerii w Sulechowie (zielonagora.naszemiasto.pl)

Sulechowscy kanonierzy świętowali Dzień Wojsk Rakietowych i Artylerii, który przypada w dzień Świętej Barbary. Jest ona patronką różnych niebezpiecznych profesji, w tym także artylerzystów.

Podczas uroczystej zbiórki zastępca dowódcy ppłk Stefan Bednarczyk podziękował żołnierzom i pracownikom cywilnym 5. Lubuskiego Pułku Artylerii za ich trud i oddanie w służbie. A na dowód swoich słów wręczył wojskowym medale, odznaczenia oraz listy gratulacyjne.

W trakcie wydarzenia szczególne podziękowania zostały skierowane do drużyny topograficznej i grupy rozpoznawczej za zwycięstwo w zawodach użyteczno-bojowych na szczeblu WRiA WL. Zastępca również uhonorował żołnierzy z 1 das za zdobycie II miejsca w zawodach o tytuł najlepszego pododdziału WRiA WL.

Najważniejszym punktem świętowania artyleryjskiego w sulechowskim garnizonie było wręczenie imponującego pucharu za zwycięstwo w konkursie na najlepszy oddział WRiA WL w 2023 roku. Zakończenie zbiórki wiązało się z uczczeniem poległych artylerzystów poprzez złożenie kwiatów i zapalenie symbolicznych zniczy pod Pomnikiem Poległych Artylerzystów oraz pomnikiem gen. artylerii koronnej Marcina Kątskiego.

W artyleryjskiej barbórce uczestniczyli także: wicestarosta zielonogórski Tadeusz Pająk, zastępca burmistrza Marcin Górzny oraz wiceprezes Stowarzyszenia Polskich Artylerzystów w Sulechowie ppłk rez. Artur Danielski.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

5 komentarzy

  1. Mieso armatnie
    W razie jakiejkolwiek wojny ci ludzie pójdą na pierwszy ogień raczej bez szans na przeżycie
    Tyle jest dzisiaj warta ta “armia”
    Za komuny mawiało się ze zdolność obronna Ludowego Wojska w razie wojny to 10 minut…
    Obawiam się że dzisiaj po 3 minutach ogłoszono by kapitulacje

Bardzo głośna muzyka „DJ-a z placu Rodła” koszmarem pracowników biurowca Pazim w Szczecinie (wszczecinie.pl)

Pod naporem śniegu zawalił się balon chroniący boisko LAF przy ul. Ciepłej w Lublinie (kurierlubelski.pl)