w

Uroczystość upamiętniająca litewskich bohaterów: Prezydenci Polski i Litwy obecni na 90. rocznicy katastrofy lotniczej (gs24.pl)

Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że współpraca między Polską a Litwą oraz podobne spojrzenie na zagrożenia stanowią bezcenny atut w obliczu wyzwań teraźniejszości i przyszłości.

Pszczelnik w woj. zachodniopomorskim był gospodarzem uroczystości upamiętniającej 90. rocznicę katastrofy lotniczej litewskich lotników Steponasa Dariusa i Stasysa Girenasa, w której uczestniczyli prezydent Andrzej Duda i prezydent Litwy Gitanas Nauseda.

Prezydenci oddali hołd poległym lotnikom litewskim i polskim

Prezydent Duda oddał hołd poległym litewskim lotnikom, wyrażając życzenia dla niepodległej Litwy i Polski. Podkreślił również jedność obu narodów w obliczu trudnych czasów, wierząc, że ta współpraca utrzyma się na dziesięciolecia lub nawet stulecia.

Warto podkreślić, że Litwini na całym świecie obchodzą rocznicę litewskiej jedności w pamięci tragicznej śmierci bohaterów. Prezydent Duda wyraził zrozumienie dla uczuć litewskich przyjaciół stojących przed pomnikiem w Pszczelniku, gdzie łączą się duma z sukcesami i zaduma nad losem.

Podczas uroczystości przypomniano także o polskich lotnikach Franciszku Żwirce i Stanisławie Wigurze, którzy zginęli w katastrofie w 1932 roku, oraz o tragicznej śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku w 2010 roku. Prezydent Duda podkreślił, że wszyscy oni oddali życie dla swoich ojczyzn, co stanowi inspirację do wzmocnienia suwerenności i bezpieczeństwa państw i narodów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Zderzenie czołowe na trasie Śrem – Kórnik. Pijany kierowca oświadczył, że chciał się targnąć na swoje życie (gloswielkopolski.pl)

Czy nadchodzi druga część kultowego filmu Sky Piastowskie „…że życie ma sens”? (gazetalubuska.pl)